„Určitě chceme skončit lépe než v předešlých ročnících,“ říká Daniela Pejšová, hokejistka HC Draci Bílina, která si MS „osmnáctek“ zahrála už loni v Rusku.
Pejšová, která bydlí v Košťanech u Teplic, má za sebou úspěšný rok. Kromě zmiňovaného šampionátu U18 má i starty za ženské áčko, reprezentovala i v kategorii šestnáctiletých. „S nimi jsem byla ve Finsku na evropském poháru, byly jsme tam druhé,“ vzpomíná obránkyně na solidní hokejový úspěch. Ani poté, co led na zimních stadionech roztál, nedala hokejku z ruky. „Byla jsem s hokejbalistkami na mistrovství světa v Rusku, skončily jsme tam třetí,“ přidává útržky z povedeného roku 2018. „Jsem ráda, že jsem od trenérů dostávala šance v klubu i v reprezentacích,“ usmívá se spokojená středoškolačka.

V Bílině hraje za dorost a juniorku s kluky. Právě hokeji s opačným pohlavím dává přednost před tím dívčím. „Ten klučičí hokej je rychlejší. Myslím si, že mi hraní s kluky hodně pomáhá. Jen si pak do ženského hokeje přináším větší hokejovou agresivitu, která se v něm trestá,“ říká talentovaná hokejistka upřímně.
A jak se jejím týmům bílinských Draků daří? „S dorostem jsme v základní skupině skončili třetí, teď v další části sezony jsem zatím první. S juniorkou to tak slavné není, ale pořád se držíme ve středu tabulky.“

České reprezentantky do 18 let mají za sebou poslední přípravné utkání, v dějišti šampionátu vyřídily Švédky 5:0. V nižší skupině B, ze které postoupí do čtvrtfinále dva nejlepší, se utkají se Švýcarskem, Japonskem a Finskem. Z vyšší skupiny A, ve které jsou Kanada, Amerika, Rusko a Švédsko, postoupí do semifinále přímo první dva týmy, třetí a čtvrtý čeká čtvrtfinále.