Bílina byla otloukánkem soutěže, kráčela doslova od porážky k porážce, až ke konci sezony se jí dařilo čas od času bodovat. Mladý tým doplácel na nezkušenost, navíc ho srážela častá zranění. V průběhu ročníku manažer Draků Miroslav Kanis angažoval ruského kouče Sergeje Sošnikova, brzy se ale poroučel a tým, tak jako v minulosti už několikrát, vedl opět Kanis. 

Nyní se odhodlal přivést do Bíliny poměrně zvučné jméno. 54letý Tomáš Mareš byl coby hráč známý především z Litvínova, kde v 80. letech patřil k útočné vozbě "chemiků". Jako trenér je spjatý především s Ústím nad Labem, kde působil nejprve u mládeže, poslední sezony pak i jako hlavní kouč. Marešovým asistentem bude Tomáš Kmoníček, který naposledy vedl v krajském přeboru hrající Lovosice, ale trenérské zkušenosti má i z Karviné, Chebu, Milevska nebo Jindřichova Hradce.

Mareš s Kmoníčkem se už nebudou moct spolehnout na služby Procházky a Šimečka, dlouholetých opor Draků. Především Procházka byl ikonou klubu, jeho každoroční bodový přísun byl pro Bílinské klíčový. Oba začínali v Litvínově, Procházka zkoušel štěstí i v kanadské juniorské soutěži WHL. 

Už v minulosti byl na trase Bílina - Most čilý ruch, hlavně směrem do hornického města.