Budoucí hokejisté a hokejistky trávili čas nejen na ledě, na kterém byli dvakrát denně, ale také venku na hřišti, kde rozvíjeli své pohybové schopnosti, nebo v plavecké hale. Trenéři hokejové smečky dbali na ledě především na výuku základních bruslařských dovedností, ale i na herní činnost jednotlivce. Děti si užily i doprovodné programy, na závěr si mezi sebou zahrály hokejový turnaj, s kempy se rozloučily závěrečnou grilovačkou, Na ní byli přítomni i jejich rodiče, kteří si společně s dětmi kempy pochvalovali.

HC Teplice Huskies uspořádá pro další zájemce v úterý 24. září v rámci svazové akce Pojď hrát hokej nábor. Přijít můžou i děti, které ještě neumí bruslit. Kromě zážitku si navíc domů každé dítě odnese malý dárek. 

PŘEDSEDA MARTIN CIMRMAN: DĚTI SE DÍKY KEMPŮM ZLEPŠILY

Předseda Martin Cimrman, který je zároveň prvním profesionálním trenérem klubu, si letní kempy pochvaloval. Co prozradil Teplickému deníku ze zákulisí kempů? 

Bylo náročné kempy uspořádat?
Náročné to samozřejmě bylo. Ale díky trenérům a celému realizačnímu týmu se zvládly jak přípravy, tak samotný průběh kempů. Oba týdny se vydařily. Chtěl bych poděkovat i rodičům, kteří pomáhali dětem s oblékáním, pekli nám bábovky, štrúdly atd.

Kolik děti kempy absolvovalo, jak program zvládaly?
Dětí bylo celkem 82, zvládaly to skvěle. Program byl náročný. Dvakrát denně led, dvakrát denně trénink na suchu. Ve středu jsme měli ale odpočinkové odpoledne v plavecké hale. Ačkoli tam děti zrovna moc neodpočívaly, tak dobily baterky a ve čtvrtek byly opět plné sil.

Jaké máte ohlasy od dětí, rodičů?
Dětem se vše líbilo, to je pro nás to hlavní měřítko. Od rodičů máme jinak zatím samé pozitivní ohlasy, za což jsme také samozřejmě moc rádi.

Bylo na prvních trénincích po kempech poznat, že se děti díky nim zlepšily?
Na dětech je vidět, že se rozjezdily. U některých je vidět i zlepšení v práci s hokejkou. Obrovský pokrok udělali také naši brankáři.

Budete dál kempy pořádat? Co třeba vás napadá na zlepšení, inovaci?
V létě kempy zase budou. Nejspíš ale v jiném termínu. Chtěli bychom na příští rok zařadit například víc mimohokejových aktivit, případně domluvit na jeden den přátelské utkání, když bude tedy nějaký soupeř k mání.