Derby mezi Mostem a Bílinou je v této sezoně hodně pikantní, vždyť řada současných mosteckých hráčů v minulosti oblékala bílinský dres. Fanoušci šli navíc do mostecké zimní haly s vědomím, že při vzájemných duelech těchto soupeřů padá hodně branek (7:1, 11:6, 7:3 – vždy vyhráli Lvi).

V 9. minutě svítilo na ukazateli skóre překvapení v podobě dvougólového vedení Draků. Lvi se ale dokázali zvednout a na ledě konečně předváděli to, co se od nich očekávalo. Vyústěním zlepšeného výkonu bylo srovnání stavu.

Lvi honili Draky i ve druhé periodě. Na jejím začátku využili dvě přesilovky, což hosty dostalo do kolen. Po šestém gólu, který padl v polovině zápasu, opustil bílinskou branku Zajíček, jeho místo zaujal Siniakin. Druhá polovina druhé třetiny byla rozdrobená řadou vyloučení, pohledný hokej se z ledu vytratil.

Závěrečná část derby se hrála už jen z povinnosti, oba celky duel evidentně pouze dohrávaly. Diváci viděli na každé straně ještě po jedné brance.

Jaký je program závěrečných dvou kol? Bílina bude hostit v předposledním kole Klatovy, Letňany přivítají Jablonec. V posledním kole pak jedou Draci do Děčína, Letňany hrají doma s Vrchlabím.

Mostečtí Lvi – HC Draci Bílina 7:3 (2:2, 4:0, 1:1).

Branky a nahrávky: 14. Nedrda (Nedrda, Žítek), 20. Smolka (Kýhos, Mical), 22. Havlůj (Fučík, Bakrlík), 26. Smolka (Kýhos), 29. Kýhos (Smolka, Polák), 30. Böhm (Nedrda, Hrdlička), 49. Přeučil (Fučík, Bakrlík) – 4. Sýkora (Urban), 9. Šimeček (Šmejc, Komínek), 53. Šmejc.