Bílinští pět kol před koncem základní části věděli, že musejí nasbírat více bodů než Milevsko. To má totiž lepší vzájemný zápas; v případě bodové rovnosti by do play off postoupilo ono, na Bílinu by zbyla jen potupná baráž.
V první třetině se Draci proti v tabulce o mnoho lépe postavenému soupeři drželi, nadějné to z jejich pohledu bylo i po druhé části hry.

Na Bílině byla evidentní snaha o vyrovnání, žďárský Sláma se Soukupovi v protější kleci vyrovnával výtečnými zákroky.

Ten nejdůležitější vytáhl v závěrečné třetině při přesilovce Bíliny, kde se před ním zjevil mezi kruhy Novák. Hned vzápětí hosté v oslabení ujeli a Draci rázem prohrávali o dvě branky. Na 4:1 zvýšili „plameny" ze Ždáru při své přesilové hře pět na tři, a to už to s Bílinou vypadalo hodně špatně. Další dva góly v brance Jakuba Soukupa jen podtrhly bílinský zmar.

Závěr utkání se nesl ve znamení nečisté hry. Hlavní sudí Knapík v posledních dvaceti minutách vylučoval desetkrát na straně Bíliny, třikrát na straně Žďáru.

Závěrečná siréna byla pro diváka vysvobozením.

Draci Bílina – Žďár 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky:
20. Zděnek – 13. Kotlík (Vítek, Man), 16. Kotlík, 45. Man (Kotlík), 48. Kaňka (Beneš), 50. Kunstmüller (Pleva, Dítě), 53. Hron (Kunstmüller, Pleva). Rozhodčí: Knapík – Fiala, Havelec. Vyloučení: 12:5, navíc Havlůj (BIL) 10 min.OT a Hrubant (BIL) OT DKU. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 139. Střely na branku: 27:34 (13:15, 9:4, 5:15). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6. Bílina: Soukup – Pozdena, Havlůj, Fučík. Cvrk, Bittner, Kunrt, Polák, Kurilijak, Hartman, Salač, Kýhos, Procházka, Zděnek, Válek, Přeučil, Novák, Hrubant, Böhm, Malec.