„Podle mého názoru první třetina nebyla z naší strany moc dobrá. Soupeř byl bruslivější a nebezpečnější, ale od druhé třetiny se naše hra zlepšovala a zaslouženě jsme nakonec vyhráli,“ zhodnotil vše trenér Děčína Jaroslav Hašek.

„My si před zápasem říkali, že i když nám už o nic nepůjde, tak budeme chtít domácím postup do play off co nejvíc zkomplikovat. Na ledě ale postupem času bylo vidět, že Děčín má větší vůli po vítězství,“ uznal kouč Draků Miroslav Kanis.

Základní část nakonec Medvědi po výhře 6:2 nad Bílinou dokončili na čtvrté místě, bod před pátou Kobrou. „Co se týče základní části, tak jsem spokojen jen napůl. Naše výkony, a to hlavně v domácím prostředí, byly značně kolísavé a ztratili jsme tím pádem i dost bodů. Chtěli jsme hráčům vtisknout určitý styl hry, kterým jsme se chtěli prezentovat což se nám úplně nepodařilo. Máme dost mladý tým se kterým se dá do budoucna pracovat. Ale na druhou stranu cíl jsme splnili, takže určitá spokojenost tu je,“ přiznal Hašek.

To Kanis se sezonou, která duelem v Děčíně Bílině skončila, spokojený být nemůže. „My už na začátku ročníku věděli, že to bude pro nás hodně těžké. Odešlo nám 12 hráčů, 8 z toho bylo z první a druhé pětky. Měli jsme tak k dispozici úplně nový tým. Všichni obránci byli ročník 2000, nebo 1999. Jsou to mladí, nezkušení kluci, kupí spoustu chyb. Od toho se to vše odvíjelo. Začátek sezony nebyl špatný, pak se ale přestalo dařit, přišla série porážek. Nakonec jsme rádi, že už je konec,“ říká Kanis upřímně.

Drakům v závěru soutěže hrozila baráž, nakonec do ní ale spadly Letňany. „Báli jsme se, nebudu říkat, že ne. Nedařilo se, byla tam série porážek. Pak se nám ji povedlo zastavit, získali jsme nějaké body. Letňanům se také nedařilo, v závěru navíc měly hodně těžký los. Spokojení můžeme být v této sezoně jen s tím, že jsme se zachránili. Teď si musíme sednout a říct si, kteří hráči u nás budou pokračovat, kteří naopak ne,“ uzavírá trenér aa manažer HC Draci Bílina Miroslav Kanis. 

HC Děčín – Draci Bílina 6:2 (2:1, 3:1, 1:0). Branky a nahrávky: 2. Faigl (Tůma, Oliverius), 14. Tůma (Faigl), 26. Volráb (Balcar, Oliverius), 28. Oliverius (Faigl, Tůma), 38. Zajan (Tůma, Volráb), 46. Vaněk (Faigl, Kaltenböck) – 10. Komínek (Sýkora, Heinzl), 31. Procházka (Šimeček). Rozhodčí: Čáp – Horký, Šimánek. Vyloučení: 6:8, navíc Petržílka OS nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Bílina: Pejsar (47. Siniakin) – Jarý, Dvořák, Remnev, Vološin, Delmarche, Havlík, Heinzl, Jungvirt – Kolíček, Leitner, Komínek, Procházka, Petržílka, Brzek, Kobes, Urban, Ilin, Sýkora, Šimeček, Šmejc.