Záloha dvacítky, která bojuje o domácí světový šampionát, má ve svém kádru také několik hráčů, kteří živí šanci zahrát si na přelomu roku v Třinci a Ostravě na mistrovství světa. Každý přípravný duel je tak pro mladé hokejisty nesmírně důležitý. 

Svěřenci koučů Bruka a Přerosta šli do vedení hned po minutě a půl, radost diváků z Přikrylovy branky byla velká. V hledišti byly k vidění zvědavé tváře členů domácího oddílu Huskies, podívat se na zajímavý hokej přišla i široká divácká veřejnost. Přikryl v 8. minutě přidal po přesné střele druhý gól, Finsko však bleskově snížilo. 

"Poprvé jsem stál před bránou a nějak se mi povedlo doklepnout puk do brány ze vzduchu. U druhého gólu jsem vystřelil přes beka. Puk se trochu zvedl o lapačku a zapadl do brány. Vedli jsme o dva góly, takže byla škoda, že jsme potom hned inkasovali," komentoval první třetinu její gólový hrdina Přikryl pro web Hokej.cz.

V prostřední periodě hokejisté ze země tisíce jezer skóre otočili ve svůj prospěch, třetí gól Češi inkasovali při početní výhodě. Nebyla to z pohledu Čechů dobrá třetina, jakoby přestali hrát.  "Ve druhé třetině nám trochu vypnuly nohy a dostali jsme nějaké góly. Vyrovnali nám, to bylo asi nejpodstatnější, protože jsme se trochu lekli a nebyli sebevědomí. To byl kámen úrazu,“ ví Přikryl. "Některé situace jsme až překombinovali, bylo tam o přihrávku navíc a chyběla střelba na úkor kombinace. Takže jsme hráli všechno pomaleji, a to proti Finům nestačilo. Druhou třetinu soupeř jasně ovládl, neměli jsme moc šanci,“ všimil si David Bruk, trenér české reprezentace. 

Šimon Jelínek na začátku poslední třetiny skóre srovnal. Další dějství nabídlo bruslivý hokej s minimem přerušování. V závěru utkání se na teplickém ledě strhl hokej "nahoru  - dolů". Z množství šancí se ujala až ta Mäntykiviho. Při power play Seveřané zvýšili na rozdíl dvou branek, domácí výběr vteřinu před koncem alespoň částečně potěšil fanoušky závěrečným gólem. 

"Když se nám povedlo vyrovnat, pomýšleli jsme na prodloužení. V závěru jsme bohužel udělali dvě velké individuální chyby, které nás stály zápas. Čtvrtou branku jsme jim dali sami po nevynucené individuální chybě na modré čáře. To rozhodlo,“ vypíchl kouč Bruk rozhodující momenty pátečního teplického střetnutí. 

Filip Přikryl byl z porážky smutný. "Mrzí nás to, když jsme 58 minut dřeli a pak dvě minuty před koncem jsme dostali gól. Ale je to hokej, máme před sebou další zápasy, které budeme chtít odehrát celé na sto procent. Ne jako v pátek, kdy jsme ve druhé třetině vypnuli."

Druhé vzájemné utkání se hraje v sobotu od 16 hodin v Děčíně, v neděli od 12 hodin uvidí třetí duel opět teplický Zimák. 

Česko - Finsko 4:5 (2:1, 0:2, 2:2). 
Branky a nahrávky: 2. Přikryl (Klapka, Jelínek), 8. Přikryl (Jelinek), 45. Jelínek (Fridrich, Suhrada), 60. Poppel (Pištěk) – 8. Petman (Tuomisto, Nikkanen), 26. Mäntykivi (Kemppainen, Pärssinen), 34. Laitamäki (Pyyhtiä), 59. Mäntykivi, 59. Matinmikko. 
Rozhodčí: Pilný, Veselý – Frodl, Hynek.
Vyloučení: 1:5. 
Využítí: 0:0. 
V oslabení: 0:1. 
Diváci: 534.
Česko: Dvořák – Žůrek, Klejna, Suhrada, Michálek, Rutar, Kowalczyk, Hamrlík, Antoš – Čermák, Vitouch, Všetečka, Jelínek, Přikryl, Fridrich, Rychlovský, Najman, Klapka, Pištěk, Křemen, Poppel.
Finsko: Taponen – Kemppainen, Airola, Luoto, Tuomisto, Laitamäki, Matinmikko, Koskenkorva, Kuusela – Pyyhtiä, Pärssinen, Mäntykivi, Petman, Nikkanen, Intonen, Lahnaviik, Hakanen, Miettinen, Puhakka, Vilén, Valkeejärvi.