Neodehráli špatný zápas, přesto po šedesáti minutách z ledu odjížděli se sklopenými dračími hlavami. Bílina v Děčíně prohrála 4:7, v tabulce je nadále poslední s pouhými čtyřmi body.

Odpor Draků zlomili domácí de facto v poslední minutě, kdy se Smola trefil do prázdné branky. Do té doby bílo-zelená potvora, která má své sídlo v úpatí hory Bořeň, kousala a škrábala.

Domácím nešly přesilovky, často je v kritických chvílích zachraňoval brankář Lukáš Lavinger. První část hry ale Bílině nevyšla, prohrála ji 2:4, brankáře Štěpánka vystřídal Běhula. Děčín sice zvýšil na 5:2, pak se ale Draci dotáhli na rozdíl jedné branky a usilovali o vyrovnání. Ve třetí třetině dal šestou branku Medvědů Zdeněk Petráš, který už prvním vzájemném zápase řádil na ledě jako černá ruka. Snahu Bíliny o zkorigování stavu eliminoval Lavinger. Děčínští uznali, že utrpěli vítězství, hosté z Bíliny si naopak rvali vlasy. „Soupeř byl zralý na desítku,“ ozývalo se po utkání hlasitě z kabiny Draků.

V sobotu od 17.30 hodin hostí Bílina Vrchlabí.

Děčín – Bílina 7:4 (4:2, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Oliverius (Smola, Faigl), 7. Petráš (Oliverius, Kaltenböck), 11. Faigl (Smola, Oliverius), 19. Kuchynka (Volráb, Balcar), 25. Kuchynka (Zicho), 46. Petráš (Zajan, Balcar), 59. Smola – 8. Pokorný (Kuba), 10. Brzek (Petržílka, Gnusin), 28. Procházka, 30. Fábry (Urban, Zdeněk).
Rozhodčí: Bernat – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.
Bílina: Štěpánek (21. Běhula) – Vilinskij, Curkan, Pokorný, Kolíček, Petržílka, Šilhán, Eliáš – Gnusin, Kobes, Zdeněk, Řepík, Mašek, Fábry, Kanický, Tjurin, Kuba, Brzek, Urban, Šmejc, Procházka.