"Statutární město Teplice poskytuje zdarma ledovou plochu pro děti z mateřských škol a pro žáky 1. stupně základních škol. My pro děti nabízíme jako nadstandard základy bruslení. Není to ale o drilu, snažíme se vše pojmout formou hry," informuje místopředseda HC Teplice Josef Brda. 

"V hodině jsou přímo na ledě minimálně dva tréneři, ideální je proto mít kolem 20 dětí na jednu hodinovou skupinku, abychom se dětem mohli věnovat. Pedagogové jsou pouze jako dozor na střídačkách, na led s námi nejdou. Pro děti je dobré mít jakoukoliv helmu, rukavice, brusle a teplejší oblečení. Kdo má jakékoliv chrániče na nohy, také může mít, přece jen jsou to začátečníci," přibližuje Brda, jak taková hodina výuky vypadá. 

Kluky a holky z MŠ Jaselská chválí. "Všechny děti jsou nadšené a těší se na další lekce. A protože jsou šikovné, dostaly za svůj výkon sladkou odměnu." 

O neplacené bruslení pro školky a školy je velký zájem. Řada z nich se chce obrátit právě na trenéry hokejového oddílu, kteří v rámci placeného kurzu dětem dokážou vštípit základy bruslení jako nikdo jiný. Spolupráci si pochvalují obě strany. "Komu se bruslení bude líbit, může se samozřejmě následně přihlásit i do našeho klubu a začtí tak hrát hokej. Stále pořádáme nábory, dveře máme otevřené pro každého malého zájemce, bereme i holky," usmívá se Josef Brda. 

Iva Kohoutková, ředitelka MŠ Jaselská, neskrývá své nadšení. "Byla jsem příjemně překvapená, jak komunikace s klubem probíhala, pak i ze samotné hodiny výuky. Klub nám vyšel ve všem vstříct, dětem se věnoval s velkou vervou."