„Pokud to počasí dovolí, tak se naše parta, která se rekrutuje z bývalých hráčů HC Stadion Teplice, sejde a zahraje si hokej na přírodním ledě. Jinak hrajeme na zimákách v Bílině, Mostě nebo příhraničním Geisingu. V Teplicích hodně chybí," lituje Martin Podsedník, jeden z chlapíků, kteří si chodí rádi hokej zahrát.

V pátek proháněl kotouč na nádrži Mexiko u Srbic. „Hráli jsme staří proti mladým. Mexiko je na Teplicku nejideálnější plochou pro hraní hokeje. Je malé, takže voda snáz zatuhne. V pátek ale led praskal, zase taková zima minulý týden totiž nebyla. Dá se hrát i na Kateřině nebo na Modlanském rybníku, ale to už musí hodně dlouho mrznout," varuje Podsedník hazardéry, kteří by se odvážili vstoupit na ledovou plochu těchto vodních ploch během nepříliš tuhých mrazů.
Zápasu staří – mladí, kteří pro sebe ukořistili „mlaďasové", přihlížel i teplický odchovanec, v současnosti generální manažer HC Slovan Ústečtí Lvi Jan Klobouček. Také on se v minulosti už několikrát v médiích zmínil o tom, jak moc Teplice absencí zimního stadionu trpí.

Jak dlouho budou muset ještě čekat Tepličané na vedením města slibovanou výstavbu nového zimního stadionu, či alespoň kluziště?

Kdo si byl zahrát: Vladimír Myšík, Zdeněk Koudelka, Martin Podsedník, Pavel Kordule, David Ryč, Jan Vrba, Rudolf Mareš, Pavel Müler, Martin Vrba, Jan Bindr, Josef Soukup.