"Je to obrovská úleva. Tlačili jsme tam puk snad vším, co jsme měli," usmíval se šťastný střelec, kterého ale mrzely nevyužité přesilové hry. "Dneska to bylo v přesilovkách z naší strany hodně špatné. Měli jsme jich snad sedm nebo i více, ale byli jsme opravdu špatní," dodal Hanzl s tím, že tři body jsou ale důležitou a příjemnou injekcí.

Poprvé se v domácím extraligovém prostředí představil brankář Michael Petrásek. "A premiéra mi vyšla. Musím říct, že jsem spokojený, i když v první třetině nebylo na mě moc střel a vlastně hned ta první skončila gólem. Snažil jsem se na to zapomenou a pak už to bylo dobré," popisoval Petrásek, který předvedl nejdůležitější zákrok utkání pár okamžiků před rozhodující brankou, když zlikvidoval sólo Polanského.

"Budu stručný. Je to pro nás krutá porážka. Klíčové bylo to, že jsme nedokázali proměnit přesilovku pět na tři," zhodnotil stručně nový trenér Ocelářů Jiří Dopita.

„Určitě se zápas rozhodl v třinecké přesilovce pět na tři, kdy se nám to povedlo ubránit. My jsme pak i dali gól hned potom, co měl soupeř šanci. Snažili jsme se pak ubojovat vítězství a byli jsme ti šťastnější. Dlouhodobě se snažíme hrát především z obrany a vybojovat góly, protože v naší situaci nám nic jiného nezbývá. Jsem rád, že se to dneska povedlo," radoval se asistent hlavního litvínovského kouče Radima Rulíka Jiří Šlégr.

V neděli hraje Litvínov v Chomutově.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Martynek (Trávníček, R. Hanzl), 56. R. Hanzl (J. Doležal) – 4. Tybor (Polanský, Slovák). Rozhodčí: Pešina, Souček – Skopal, Belko. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 4158.

Sestavy:

Litvínov: Petrásek – Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, F. Pavlík, Frolo, Gula – M. Hořava, Duda, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, Trávníček – Vantuch, Gerhát, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Třinec: Hrubec – Nosek, Linhart, Klesla, Galvas, Slovák, M. Doudera – Irgl, Žejdl, Dravecký – J. Sýkora, Polanský, Tybor – Kopecký, Plíhal, Adamský – Jašek, Rufer, Matuš. Trenéři: Dopita a Mucha.