Mrzlo až praštilo, ale tempo v první třetině bylo tradičně poklidné. Přesto se začátek zápasu vyvíjel pro domácí dobře. Již v 5. minutě využil Machulda přesilovku a Draci vedli. V úvodu druhé třetiny byl před brankou faulován Kýhos, domácí hráli přesilovku. Sice ji nevyužili, ale při dalším signalizovaném vyloučení hostů se prosadil Přeučil a vše vypadalo nadějně. Ovšem stačila chvilka nepozornosti a z nevinné akce Bernat snížil. Draky držel ve hře Machulda, když při oslabení lehce tečoval před brankou nastřeleny puk Szakalem. V 36.minutě dostaly Klatovy možnost při vyloučení Pozděny a Ketnera hrát téměř minutu pět na tři. Tu sice nevyužily, ale při pokračující přesilovce se krásně od modré trefil Kořínek. Hosté tak opět snížili na rozdíl jediné branky.

V poslední třetině viděli diváci velké drama. Hra se podstatně zrychlila, hrálo se od branky k brance. Pro Draky byla kritická 47. minuta, kdy v rozpětí 30 vteřin dvakrát inkasovali. Nejdříve ve vlastním oslabení vyrovnal Topinka a potom brankař Brzobohatý neudržel puk, Kocman doklepl a poprvé dostal hosty do vedení. Do branky domácích se postavil Fikrt. V 51. minutě byl za sekání vyloučen klatovský Flek a po deseti vteřinách ústřední postava domácích Machulda vyrovnal. Hra se přiostřila. Draci dostali možnost další přesilové hry pět minut před koncem. Po chybné rozehrávce na útočné modré to byl ale opět Topinka, který ujel a nedal Fikrtovi šanci. Pro Bíliňany to byl šok. Zbytek přesilovky zamkli hosty u jejich branky, ale bezvýsledně. Draci hráli power play a bojovali až do konce, na body však nedosáhli. Opět se ukázalo, že bílinský útok je lepší než obrana, a že vynikající Machulda na vše sám nestačí.
Draci se po porážce ocitli na deváté příčce, bod za osmým Benešovem.

Bílina – Klatovy 4:5 (1:0, 2:2, 1:3). Branky a nahrávky: 5. Machulda (Szakal, Havlůj), 25. Přeučil (Pozděna), 34. Machulda (Szakal), 51. Machulda (Kunrt) – 25. Bernat (Hobl), 37. Kořínek (Zeman), 47. Topinka (Hobl), 47. Flek (Maxa), 56. Topinka (Hobl) Diváci: 200. Bílina: Brzobohatý (47. Fikrt) – Havlůj, Kunrt, Ketner, Polák, Müller, Pozděna, Jirkovský, Kabeláč – Szakal, Machulda, Kýhos – Urban, Hrubant, Salač – Přeučil, Novák, Rada – Maďa.

Autor: Oldřich Bubeníček