V první periodě se diváci branky nedočkali. Ve druhé si to bohatě vynahradili. Třinec otevřel skóre v 21. minutě Hrňou, kterého při výhozu nastřelil brankář Francouz.

„To ani nebyla chtěná branka. Šlo mi to do špičky brusle a pak do brány," popsal okamžik reprezentační debutant Erik Hrňa, který se prosadil i o dvě minuty později. Jenže domácí dokázali ještě do konce periody zápas otočit. Ve 32. minutě se trefil Ručinský, o dvě minuty ve vlastním oslabení ujel Trávníček a pak výstavní trefou v 39. minutě navýšil na 3:2 z pohledu Vervy Petružálek. Poslední dějství ale už patřilo hostům, kteří srovnali Ciencialou, skóre otočil v 53. minutě se štěstím Hrabal a na 5:3 pro Oceláře pečetil do prázdné branky Růžička.

„Nepodal jsem dobrý výkon, porážku beru na sebe," hlesl jen domácí brankář Pavel Francouz. „V neděli hrajeme v Boleslavi, tam se to budu snažit odčinit," dodal talentovaný gólman Vervy.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 32. Ručinský (Kubát, Petružálek), 34. Trávníček (Kubát), 39. Petružálek (Ručinský, Trávníček) - 21. Hrňa, 23. Hrňa (Kreps, M. Doudera), 51. Cienciala, 53. Hrabal (Kreps, Roth), 60. Marek Růžička. Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5714.

Sestavy:

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Šlégr, Pavelka, Kousalík, M. Baránek - Petružálek, Hübl, Ručinský - Martynek, R. Hanzl, Gerhát - Jánský, Piroš, Trávníček - Majdan, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Matyáš, L. Doudera - Hrňa, Kreps, Orsava - Matuš, Polanský, Adamský - Klepiš, M. Růžička, Rákos - Cienciala, Kindl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.