„Moc jsem si to užil. Hrát s kluky, kteří celý život hrají hokej, je velká škola. Byla to sranda a pěkný zážitek. Budu teď rád, až brusle sundám, bolí mě v nich totiž nohy. Zase dlouho je asi neobuji,“ usmíval se sportovní ředitel teplického fotbalu.

Kromě něho se ještě na bruslích ukázali fyzioterapeut „sklářů“ Ondřej Klement a bývalý hráč Michal Doležal. „Jsem rád, že tu oba byli. Ondra se o mě po mém návratu do Teplic pořád staral. On hokej hrát umí, hrál ho za Teplice. A jestli jsem lepší hokejista než Doly? Myslím že určitě! Vždyť jsem měl asistenci! Ale jako jediný jsem spadl,“ přiznal se muž, který v závěru nedal nájezd. „Když se k tomu neumíš postavit, tak to takhle dopadne. Chtěl bych vidět kluky hokejisty, jak by kopali penaltu,“ hecoval a kolem procházející Zdeněk Skořepa ho chválil. „Hrál jsi parádně!“ Vachoušek se jen usmíval a se skromností, která je mu vlastní, říkal, že je rád za to, že celý zápas ve zdraví přežil.

Když přišla řeč na nový zimní stadion, ukázal slavný fotbalista palec nahoru. „Je nový, moderní. Věřím, že na něm bude plno kluků a holek hrát hokej, pro ně je opravdu parádní.“