Družstva Jokerit Svinčice, HC Kafáč Bílina, Snowflake, AHC pro Office, HC Bílinská kyselka a HC Zdravotní záchranná služba Ústeckého kraje si užijí nejen sportovní zábavu, ale zároveň podpoří i projekt Šance žít, který podporuje handicapované. V chráněné dílně pracují lidé s těžkým astmatem, psychickými nemocemi, roztroušenou sklerózou, po operaci páteře a rukou, po onkologické diagnóze a s epilepsií.

„Jde o první ročník, na který se budeme snažit navazovat. Zahrají si jen ti, kteří nikdy nebyli registrovaní pod svazem, je to čistě amatérská záležitost. Od sponzorů jsme sehnali mnoho hezkých cen, moc jim děkujeme, stejně tak i městu Bílina,“ říká František Weigl z mužstva HC Kafáč Bílina, ze kterého se rekrutují organizátoři turnaje. „Budeme se snažit vybrat co nejvíc peněz pro potřebné, pokusíme se dát nějakou tu kačku přímo z organizace turnaje,“ slibuje.

Bílina - Děčín
FOTO: Derby v Bílině vyhráli v sobotu disciplinovanější děčínští Medvědi

O prvenství se jeho HC Kafáč popere s celky z okolí, dorazí hokejoví nadšenci z Mostu i Teplic. „Každou neděli trénujeme, někteří z nás chodí hrát hokej i s jinou partou, tak věřím, že se neztratíme,“ usmívá se Weigl.

Vstupné na akci, která začíná už v 7 hodin ráno a potrvá do odpoledne, je dobrovolné. Od čtvrt na čtyři do čtvrt na pět na akci navazuje diskotéka na bruslích, na které zahraje DJ písničky na přání. Minimální výše vstupného na diskotéku činí 30 korun, děti do 6 let mohou bruslit zdarma.

Na zimním stadionu v Bílině se fotbalisté Teplic rozloučili s rokem 2017 hokejovým zápasem se záchranáři. Fotbalisté prohráli 3:5
FOTO: Fotbalisté Teplic hráli hokej se záchranáři. Ti je pak museli ošetřovat