Sváteční víkend začal v sobotu turnajem mládeže 2. tříd O pohár starosty města Bílina Josefa Horáčka. Mladí Draci turnaj dokázali vyhrát, když porazili Klášterec nad Ohří 11:6 a Litvínov 23:3. V sobotu se setkali bývalí a současní činovníci HC Draci Bílina, aby společně zavzpomínali, ale i probrali novinky z hokejového i mimohokejového života.

Dnešní celodenní program se rozjede už v 9 hodin dopoledne soutěžemi bílinských mateřských a základních škol. V 11 hodin se utkají mladší žáci HC Draci s Litvínovem, o dvě hodiny později na led vyjedou zástupci stejných oddílů kategorie starších žáků. Pro širokou veřejnost pořadatelé od 15.15 připravili veřejné bruslení s hudbou. Zlatým hřebem celého dne samozřejmě bude střetnutí druholigových Draků s populární „Chezou".

Litvínov přijde do Bíliny po dlouhé nedělní cestě ze Zlína, kde hrál včera extraligový zápas (skončil až po uzávěrce). Dorazit by měl ale téměř kompletní kádr. Pořadatelé slibují účast litvínovských hvězd, své hokejové umění by ale měli předvést i výkonný ředitel HC Verva Litvínov Robert Kysela, trenér žlutočerných Petr Rosol a také olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr.

Zmiňovaná trojice ale nenastoupí za Litvínov, ale za Bílinu! Doplnit by je měl i brankář Pavel Francouz, objev letošní sezony. Fanoušci se tak mají opravdu na co těšit. Vstup na bílinský zimní stadion mají zadarmo!