Jak mužstvo dopadlo na turnaji ve Švédsku a jaký byl celý turnaj?
Naši kluci nakonec obsadili deváté místo z dvanácti účastníků. Bohužel jsme ve Švédsku neměli potřebný kousek štěstí, protože ve skupině jsme dvakrát remizovali a jednou prohráli o jeden gól. Druhá prohra o dvě branky neodpovídala naší celkové hře a nasazeni. Je škoda, že se tým nedokázal vyhecovat ještě o kousíček výš, protože i podle místních jsme měli na to, abychom hráli o bronz. Týmy,  které bojovaly o zlato, švédský Djurgardens IF a lotyšské Dynamo Riga, jsou oba o třídu lepší než zbytek týmů. Obecně švédské celky mají určitou lehkost bruslení a nahrávek ve hře je nepočítaně.Turnaj začínal i končil perfektně propracovaným nástupem. V tmavé hale jen v záři barevných reflektorů,  kde za vlajkonoši šla všechna mužstva, včetně rozhodčích.

Zajímavostí turnaje je, že hokejisté nejsou ubytováni na hotelech, ale přímo ve švédských rodinách. Jak vám to vyhovuje a jaké to je?
Ano, zajímavostí tohoto turnaje, ale jen pro naše mužstvo bylo, že jsme nebyli na hotelu, ale naše děti si rozeberou po dvojicích švédští rodiče. Po prvotních stydlivějších větách v angličtině se děti zabydlely a zdomácněly v rodinách. Výhodou byla angličtina a tu naši hráči dobře ovládají. Švédští rodiče doslova adoptovali naše děti. Jídlo, piti bylo k dispozici v kabině,všichni dostali dárky od rodin, různé oblečení a věci připomínající pobyt ve Švédsku. Jak se stydlivějším klukům nechtělo do rodin, tak při loučení se jim nechtělo zpátky domů.

Měli jste na turnaji možnost se setkat s řadou zajímavých osobností, včetně Nicklase Lidströma, po kterém se turnaj jmenuje?
Turnaj nakonec Nicklas Lidström nenavštívil, neboť měl povinnosti jinde, ale jeho otec předával ceny a poslední den se z týmem vyfotil Tommy Westlund hrající NHL.

Co tento turnaj bílinským mladíkům dal a jak jim pomůže do dalšího hokejového rozvoje?
Turnaj našim klukům dal možnost porovnat své dovednosti ze soupeři, kteří se do ČR jen tak nedostanou. Zjistili, že nasazeni ve Švédsku je o trochu větší než u nás. My trenéři jsme zjistili, že švédský hokej je hodně o bruslení a výborném ovládáni puku.