Bílina a Most zažijí množství národností a kultur. Opět to bude jako v Babylonu. Od 10. do 22. prosince se tam totiž bude hrát mládežnický mezinárodní hokejový turnaj Christmas Cup 2018, který pořádá evropský hokejový klub Avantgard Hockey. Sportovní akce oslavuje kulatiny, hraje se podvacáté.

Christmas Cup 201810.-12. 12. Kategorie U10
13.-14. 12. Kategorie U9
17.-19. 12. Kategorie U12
                  a U16
20.-22. 12. Kategorie U14

„Startujeme v pondělí 10. prosince, kdy se představí týmy kategorie U10, což jsou hráči narození v roce 2009,“ řekl Deníku ředitel turnaje Zdeněk Kolman s tím, že soupeřit bude celkem osm celků.

Turnaj se bude hrát na ledě v Bílině. Kromě domácích Draků se zde až do středy 12. prosince představí také Mostečtí Lvi, HC Litvínov nebo české hokejové výběry South Stars a Czech Stars. Dva týmy vyšle pražská Sparta a jeden celek dorazí ze sousedního Slovenska.

Pokračovat bude kategorie U9, v níž startují hráči ročníku narození 2010 a mladší. Ve dnech 13. a 14. prosince si v ní zahraje čtrnáct celků.

Domácí HC Draci Bílina, pořádající Avantgard Hockey, Mostečtí Lvi, South Stars, dva týmy výběru Czech Stars, také slovenský Slovakia Talents, západočeský výběr Pilsen Wolves, dva týmy Pirátů z Chomutova, dva celky pražské Sparty a dvě zastoupení bude mít i HC Litvínov.

Prověrka formy

„Pro nás je to skvělá konfrontace s ostatními. Startujeme na turnaji každý rok. Vždycky nám jeho průběh ukáže, jestli se s naší koncepcí herně nebo i takticky posouváme kupředu,“ prozradil šéftrenér jednotlivých kategorií výběru Czech Stars Tomáš Hadrava.

O víkendu některé mančafty zavítají do hlavního města. „Oba víkendové dny využijí zahraniční celky přijíždějící na třetí turnaj v pořadí k návštěvě předvánoční Prahy,“ popsal Kolman. Hokejové klání bude pokračovat v pondělí 17. prosince.

Další turnaj Christmas Cupu 2018 má na startovní listině kluby Junosť Minsk z Běloruska, White Bears 2008 z Ruska nebo Hokeja Klubs Tukums z Lotyšska. Ten je vypsán pro kategorii U12 a hrát jej bude patnáct celků v Bílině. Ve stejném termínu si to mezi sebou rozdají na ledě mostecké A-Benet arény týmy kategorie U16 (ročníky 2003/04). V turnaji bude startovat osm mužstev. Pět českých a po jednom ze Slovenska, Ukrajina a Nizozemí.

Zimní stadiony obou měst, tedy Mostu a Bíliny, budou hostit poslední kategorii, kterou je U14, a to od 20. do 22. prosince. Turnaj sehraje 16 týmů z Česka, Slovenska, Rakouska, Lotyšska, Německa nebo Srbska, ale i pro nás exotických Spojených arabských emirátů.

Celkem se na všech turnajích Christmas Cupu 2018 představí šest desítek mužstev z jedenácti zemí.