„Zatím mám v přípravě 18 hráčů, trénujeme od 7. května, ale s dalšími osmnácti hokejisty jsme v jednání,“ informuje Miroslav Kanis, který Bíliňany povede jako trenéra a zároveň v klubu bude působit v roli sportovního manažera. Na postu kouče má řadu zkušeností, vedl například Českou Lípu, Teplice nebo Sokolov, v minulosti hokej sám hrával. „Do současného kádru patří jak zkušení hráči, tak mladí hokejisté, kteří absolvovali juniorskou extraligu,“ doplňuje Kanis. Na otázku, kde dosud hráči působili, odpovídá: „V Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově, Karlových Varech, Kadani, Litvínově, Litoměřicích, Mělníku a Lounech. Z bílinských hráčů jsou připraveni Lhotka, Maďa, Jirkovský a Šikl. V sestavě by se měl objevit i brankář Ústeckých Lvů Wegert, který v I. lize nastoupil v loňské seozně čtyřikrát v dresu Litoměřic.

Dojednány jsou první přípravné zápasy. Bílina začíná na domácím ledě - 18. srpna hostí Děčín, 19. srpna Sokolov a 23. srpna se střetne s Řisuty. Všechny duely vypuknou v 18 hodin. Venku bude přípravný zápas s Řinuty, ve Slaném, v Děčíně a Klášterci. Druholigovou premiéru si v Bílině odbudou Draci 14. září a soupeřem budou velice silné Klatovy. „První zápas bude dárkem všem příznivcům ledního hokeje a nebude se vybírat vstupné. A vlastně celá druhá liga bude dárek pro všechny, co v minulých letech do hokeje v Bílině dělali,“ uvedl prezident HC Draci René Štěpánek. Základní vstupné bylo stanoveno na lidových 40 korun, důchodci, ženy a děti budou mít slevu. Domácí zápasy se budou hrát ve středu od 18 hodin, sobotní od 17.30 hodin. V základní části odehraje Bílina 20 zápasů doma a 20 zápasů venku, základní část končí 14. února. Prvních osm mužstev postupuje do play-off, což je cílem Draků. V první polovině soutěže bude hrát Bílina doma v tmavých dresech a ve druhé ve světlých.

Draci budou mít ve své skupině II. ligy za soupeře Řisuty, Milevsko, Klášterec nad Ohří, Děčín, Sokolov, Písek, Benešov, Jablonec nad Nisou, Kobru Praha a Klatovy. Při pohledu do 14leté historie bílinských Draků vidíme, že v minulosti na řadu soupeřů již narazili. Ještě v krajském přeboru hráli s Kláštercem a Jabloncem. V kvalifikaci o druholigovou baráž podlehli Řisutům. V ní hráli v roce 2002 i s Klatovy, když doma vyhráli a v Klatovech prohráli.

Podle vedení klubu by měl být rozpočet mužstva na sezónu do dvou milionů korun. O jeho naplnění se stará občanské sdružení SK HC Draci Bílina, které je součástí klubu. „Já jsem předsedou a mám na starosti sport, Jan Zeman místopředseda a jednatelé otec a syn Patrik a Jiří Karlovi mají na starosti finance,“ vysvětlil Kanis.

Autor: Oldřich Bubeníček