V devadesátých letech děti hltaly kličky a góly Jaromíra Jágra. Tato globální superstar nebavila jen generaci žijící právě v devadesátkách. Rodák z Kladna předváděl svá kouzla na ledové ploše i v první dekádě 21. století, výjimečné kousky si schoval i na později. Jenže jeho kouzlu, zdá se, odzvonilo. Jedničkou je u dětí jednoznačně 27letý David Pastrňák.

Jaromír Jágr (vlevo) a Wayne Gretzky po vítězství České republiky nad Kanadou na OH v Naganu.
KVÍZ: Poznáte hokejové hvězdy? Kdo nedá aspoň 15 z 20, ať se posype popelem

To potvrdila i anketa, do které se zapojili například desetiletí hokejisté Litvínova, Teplic, Slaného, Tábora, Mostu nebo Loun. Jágra nezmínil nikdo z nich, hitem číslo jedna byl Pastrňák, tedy muž, který své první hokejové krůčky dělal v Havířově.

Zdroj: Deník/František Bílek

Našly se ale výjimky. Například blonďatý klučina z Teplic na kameru řekl jméno Liam Kirk, což je britský forvard, nejlepší střelec MS 2021, v právě vrcholící sezoně hráč Litvínova. Desetiletí holobrádkové jsou nezatížení politikou, zaznělo tak i jméno Alexandra Ovečkina, Rusa, jenž má na svém instagramovém profilu stále společnou fotku s válečným agresorem Vladimirem Putinem a mezi fanoušky od Aše až po Ostravu ztrácí jednoho příznivce za druhým.

Kuriózní nájezd
Dojemné scény útěchy: Klučík v bráně plakal po kanonádě, chce být jako Hašek

A pozor, hlas získala také odchovankyně lounského hokeje Klaudie Slavíčková, která v lednu přispěla ženské reprezentaci do osmnácti let k historickému stříbru. Není divu, že idolem je právě pro dívku, konkrétně pro okatou brankářku Loun. To je důkazem, že ženský hokej je na vzestupu a rozhodně má budoucnost.