„Strašně jsem se těšil na obnovenou premiéru s Jakubem Petružálkem a samozřejmě, že když se mi povedl dát gól, tak je to krásnější. Moc jsem si chtěl poslechnout znělku, kterou se tady slaví na stadionu góly, protože je nejkrásnější v extralize,“ usmíval se Lukáš Kašpar.

Liberec se ukázal jako skvělý soupeř, konečné skóre je pro něj možná kruté. „Je to pro nás kruté. Myslím, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Na druhou stranu my jsme nedokázali proměnit naše šance, takže jsme pak nemohli myslet na bodový zisk,“ řekl liberecký Libor Hudáček, který v závěrečné periodě neproměnil trestné střílení, které by Tygry dotáhlo na rozdíl dvou branek.

Litvínov teď čeká týden přestávka, protože nedělní kolo se Spartou má předehrané a v dalším zápase, v pátek 7. prosince, ho doma čeká Plzeň.

Litvínov – Liberec 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Válek (Gerhát, Březák), 19. F. Lukeš (Válek), 31. Kašpar (J. Mikúš, Petružálek), 34. Ščotka (Porseland, Petružálek), 35. Jurčík (J. Kloz, D. Tůma), 52. Jurčík (Petružálek, Gerhát) – 38. M. Kvapil, 39. Birner (Redenbach, Šmíd). Rozhodčí: Hribik, Kika – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 4 645.

HC VERVA Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Jurčík – D. Tůma, J. Kloz, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Bílí Tygři Liberec: Will (od 35. Schwarz) – Šmíd, Doherty, Derner, Stříteský, Ševc, T. Hanousek, Maier – Birner, Redenbach, L. Hudáček – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, Valský – M. Zachar, J. Vlach, Ordoš. Trenéři: Pešán a Augusta.