Dlouhodobý nezájem teplické radnice o betonový kolos leží v žaludku nejen hokejistům, kteří se museli vystěhovat za lepšími podmínkami do Bíliny, ale i některým veřejně známým osobnostem. Jan Aksamit, předseda klubu politické strany Věci Veřejné Teplice, zaslal primátorovi města Teplice Jaroslavovi Kuberovi prostřednictvím Teplického deníku otevřený dopis, který se zabývá právě nezájmem radnice o zimní stadion. „Kauza zimák mě irituje. On je místem, na kterém zanechalo hodně Tepličanů svoje stopy a vzpomínky a je to také jeden ze symbolů Teplic, má padnout ? Co bude na tom místě, až se zbourá? Zůstane tam po něm díra několik let, nebo co tam bude stát? Tento přístup radnice přeci není možný! Říkám si, jak je možné, že teplická radnice, která vlastně svým rozhodnutím v začátku devadesátých let tuto situaci způsobila a teď, když má možnost ukázat občanům Teplic, že má snahu tento stánek zachránit, tak prostě nedělá nic. Naopak prokazuje lhostejnost a dokonce chce postavit stánek nový,“ podivuje se Jan Aksamit a nabádá Kuberu k zamyšlení a také k uspořádání ankety na webu města Teplice, na které by občané mohli vyjádřit svůj názor.

„Oni na to totiž mají právo, vždyť Vás volili, dostal jste jejich důvěru – jste představitel samosprávy. Podle odpovědí se pak rozhodněte, to by bylo vůči občanské veřejnosti fér. Poku řádně veřejně nevysvětlíte svoje rozhodnutí, dáte občanům najevo, že Vám na nich vůbec nezáleží,“ končí Jan Aksamit svůj otevřený dopis.

Otevřený dopis panu Kuberovi


Vážený pane Kubero,

oslovuji Vás tímto způsobem především proto, protože jste volený zastupitel samosprávy, tedy především občan. Vím, že jste senátor, primátor, ale pro mne to je druhořadé, já Vás vidím jako voleného zástupce občanů a to Vás má vést k tomu, abyste nás občany respektoval a nezapomněl, že jste placen právě námi, daňovými poplatníky.

Teď proč Vám píši: v pátek 30. září jsem si přečetl článek v Teplickém deníku s názvem Kauza zimák, aneb někdejší chlouba Teplic brzy padne k zemi - musím konstatovat, že mne to hodně irituje. Zimák, ve kterém zanechalo hodně Tepličanů svoje stopy a vzpomínky a je to také jeden ze symbolů Teplic, má padnout? Co bude na tom místě, až se zbourá? Zůstane tam po něm díra několik let, nebo co tam bude stát? Tento přístup radnice přeci není možný! Říkám si, jak je možné, že teplická radnice, která vlastně svým rozhodnutím v začátku devadesátých let tuto situaci způsobila a teď, když má možnost ukázat občanům Teplic, že má snahu tento stánek zachránit, tak prostě nedělá nic. Naopak prokazuje lhostejnost a dokonce chce postavit stánek nový – co k tomu říci: vážený pane Kubero, zkuste se zamyslet a vysvětlit teplické veřejnosti, kdo Vám udělal odbornou analýzu problému zimní stadion Teplice a jak Vám to bylo vysvětleno, že chcete postavit nový zimní stadion, nebo je to jen Vaše soukromé rozhodnutí ? Dejte to všechno na webovou stránku města Teplice, ať se to občané dozví – oni na to totiž mají právo, vždyť Vás volili, dostal jste jejich důvěru – jste představitel samosprávy, takže Vaše povinnost je, dávat těmto občanům potřebné informace.

Žádám Vás, udělejte na webu města Teplic tuto anketu:
- zeptejte se občanů, jestli s Vaším rozhodnutím souhlasí – tedy nezajímat se o osud zimáku,
- zeptejte se, proč by měl zůstat teplický zimní stadion na svém původním místě

a podle odpovědí se pak rozhodněte, to by bylo vůči občanské veřejnosti fér.

Vážený pane Kubero, pokud řádně veřejně nevysvětlíte svoje rozhodnutí, dáte občanům najevo, že Vám na nich vůbec nezáleží.

Hezký den a dobrou mysl

Jan Aksamit
předseda klubu politické strany Věci veřejné Teplice