„Ledová plocha, která má nyní rozměry 10 x 20 metrů, je položená na pozemku, který leží za bývalým kinem a patří tenisovému klubu LTK Teplice," upřesňuje Pospíšil, táta osmiletého hokejisty, který obléká dres 3. třídy teplických Huskies. „Samozřejmě, že impulsem bylo to, že syn hraje hokej. Dlouhodobě jsem přemýšlel, kde mít nějaké tréninkové prostory na střelbu, v hlavě jsem měl i umělý led, ale to není ono. Později jsme s Martinem Cimrmanem, šéfem HC Teplice, začali uvažovat nad stavbou kluziště, které by výrazně pomohlo zlepšit klubu tréninkové možnosti," přibližuje Pospíšil.

Fanoušci na fotbale Teplice - Zlín
Teplický kotel se lepší zápas od zápasu. V neděli s ním slavil i Frťala

Reálné obrysy začal projekt nabírat poté, co se Pospíšil dozvěděl o konci soukromého kluziště v Lahošti, které bylo trenéry a hokejisty z okolí hojně využívané k individuálním tréninkům. „Dohodl jsem se s jeho majitelem a začal hledat vhodnou plochu. Vstříc mi vyšel pan Jaromír Říha z LTK Teplice. Líbil se mu nápad začlenit ledovou plochu do tenisového areálu, a tím již dnes nejlepší teplický tenisový klub ještě vylepšit."

Slavnostní otevření proběhne v sobotu 17. února. Program vypukne v 15 hodin tréninkem a minizápasem malých hokejistů. Od 16.15 hodin bude následovat veřejné bruslení.

Vše se rozběhlo ze dne na den. V prosinci došlo k dohodě, v lednu už na pozemek vyjely stavební stroje. „Probíhalo to hladce. Nakonec jsme se rozhodli, že kluziště bude mít pro začátek původní rozměry, jako mělo v Lahošti. Chtěli jsme, aby hned bylo větší, ale termíny dodání rozšiřujících mantinelů byly až na konec března, to by nám nedávalo tolik smysl," tvrdí hokejový nadšenec.

Víte, že v sousedství areálu LTK Teplice stávalo letní kino? Nyní je už jeho lokalita vyčištěna. Podívejte se, jak bývalý amfiteátr vypadal v nedávné minulosti:

Od pondělí se tak rozběhl provoz ledové plochy, která má rozměry 10 x 20 metrů. Náleží k ní i dvě kabiny, rezervace probíhá přes portál tenisového klubu. „Zatím jde jen o zkušební provoz. Poté budou mít prioritu v termínech Huskies, ale prostor dostane i veřejnost. Cena pronájmu je stejná jako v Lahošti - tisíc korun na hodinu. Po rozšíření rozměrů a zastřešení půjde o něco nahoru, ale nebude srovnatelná s cenou za pronájem ledu na zimáku," ujišťuje Pospíšil.

Zdroj: Youtube

K rozšíření na 13 x 26 metrů dojde během jara a jak již zaznělo, plánované je zastřešení. „Zatím je to jako winter classic. Od nové sezony budou mít hokejisté k dispozici celkem čtyři kabiny, občerstvení a zázemí již dnes nabízí restaurace LTK. Vylepšování bude probíhat za pochodu, například chceme rozšířit místa k parkování. Je jasné, že pokud by se tu konal turnaj o čtyřech týmech, tak by právě s parkováním mohl být problém."

Mikael Agateljan
Šest milionů v tahu. Slovan doplatil na problémy, z krize vede jediná cesta

Martin Cimrman vysvětluje, jak důležité je pro hokejový klub otevření druhé ledové plochy. „Obrovsky nám to pomůže. Především pak pro příští sezonu, kdy už budeme mít devátou třídu. Každá kategorie bude mít na Letné jeden trénink týdně a devítce se tak uvolní ledy. Pokud bychom měli jen jeden led, bylo by méně tréninků, nebo by musely být různě pospojované či v nevhodných hodinách."

V březnu a dubnu bude HC Teplice nabízet svým kategoriím možnost jednoho tréninku navíc, led bude využívat i k individuálním tréninkům nebo k tréninkům brankářů. „To využití Letné je pestré. Do budoucna počítáme s různými víkendovými minikempy, přátelskými zápasy v minihokeji i turnaji," těší se Cimrman.

Zimní stadion Chomutov
Stodola pro hokejisty. Zimní stadion v Chomutově byl otevřený před 75 lety

A na kolik Pospíšila výstavba druhé ledové plochy v Teplicích přijde? „Předně je potřeba říct, že se nejedná o investiční akci. Jsem si vědomý, že pronájem ledů pokryje jen provoz. Zároveň věřím, že to nebude černá díra. Investice byla a bude v řádu nižších jednotek miliónů korun. Rád bych, aby kluziště dalo možnost mladým hokejistům se posouvat. Já i klub vnímáme velký zájem o hokej, který ve městě dlouho nebyl."

Mohlo by vás také zaujmout: V Teplicích se zřítila na auta opěrná zeď hřbitova, škoda je skoro milion

Zdroj: Deník/Petr Málek