Litvínovskému celku nelze upřít snahu, po celou dobu zápasu dřel ze všech sil, na obětavě bránící Kometu v čele s gólmanem Čiliakem si ale nepřišel. Mnohdy pokusům žlutočerných chyběla invence, někdy i potřebné sportovní štěstí. Na ledě byla znát absence nejlepšího střelce chemiků Hübla, jeho spoluhráči ho zastoupit nedokázali.

V souboji dvou slovenských brankářů se tak nakonec smál brněnský Čiliak, který se svým souborem v poslední třetině zvládl i minutové oslabení tří proti pěti.

"Jsme rádi za tři body. Půl zápasu jsme hráli vynikající hokej, ale bohužel jsme neproměnovali šance, což už je tak trochu naším zvykem," řekl hostující asistent Kamil Pokorný.

"Byl to vyrovnaný zápas. Dostali jsme branku v přesilovce, což není dobře. Pak jsme nedokázali využít dlouhou přesilovku pět na tři, ale nedali jsme góla a tak nemůžeme myslet na vítězství," ohlédl se litvínovský Jiří Šlégr.

30. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 2. L. Čermák (J. Káňa II). Rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Frodl, Špůr. Vyloučení: 3:5, navíc Kováčik (Brno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5341.

Sestavy:

Litvínov: Janus – Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo, Z. Sklenička – M. Hořava, R. Hanzl, Trávníček – Jánský, Duda, Lukeš – Vantuch, Gerhát, Piroš – Jurčík, Havlíček, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Kometa Brno: Čiliak – Kuboš, T. Kaberle, Štindl, Hanzlík, Kováčik, Malec, Stehlík, Trška – Vondráček, J. Hruška, Ostřížek – Dostálek, V. Němec, J. Káňa II – H. Zohorna, L. Čermák, Burian – Dočekal, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.