Situace je zajímavá na obou pólech tabulky. Zatím na vrcholu se po nedělní výhře 5:4 nad Jágrovým Kladnem drží Liberec, stav u dna se povážlivě vyrovnává. Litvínov je namočený v sestupu až po uši, dnes prohrál s Mladou Boleslaví 2:3 na nájezdy a je poslední! Předposlední Pardubice v neděli udolaly doma Zlín 3:2 a mají náskok tří bodů.

Litvínov ztratil tříbodovou výhru nad Mladou Boleslaví v 46. kole opět v poslední minutě, pak sice přežil klinickou smrt v prodloužení, kdy ho zachránil brankář Jaroslav Janus i tyč brankové konstrukce, avšak nakonec na samostatné nájezdy stejně prohrál. Za domácí se totiž trefil jen forvard Richard Jarůšek, za hosty David Bernad a Jan Stránský. Utkání sledovalo na stadionu Ivana Hlinky 5 145 diváků.

Veronika Šípová udělala po vítězství v Šale vítěznou selfie.