Nenahrály jim a ani výsledky konkurentů. Poslední pardubický tým totiž vyhrál východočeské derby v Hradci Králové 4:3 a podobně namočené Vítkovice porazily Kladno 3:0. Litvínov tak dál brutálně tone u dna tabulky…

„Rozhodla první třetina, kdy jsme udělali dvě hrubé individuální chyby a soupeř je dokázal potrestat. Proti takovému soupeři se pak už těžko vrací do zápasu,“ řekl litvínovský trenér Jindřich Kotrla.

RŮŽIČKA DAL SVŮJ 250. GÓL V EXTRALIZE A REPREZENTACI

HC Verva zápas proti neoblíbenému soupeři přes dobrý začátek nezvládl. Na Hanzlův gól odpověděli hosté do 13. minuty Stránským a Růžičkou. Za domácí vzápětí srovnal Jarůšek, ale konečnou podobu dal výsledku už v 18. minutě zápasu nejlepší třinecký hráč zápasu Růžička. Téměř pět a půl tisíce fanoušků už další branku nevidělo.

Martin Růžička, útočník Třince, dal svůj 250. gól v extralize a reprezentaci. „Vážně, vůbec jsem netušil, že jsem téhle mety dosáhl. Byl jsem dlouho zraněný a čekal jsem, že mi chybí snad ještě šest branek. Teď jsem obrovsky překvapený. Je to samozřejmě parádní meta,“ usmíval se hrdina večera. „Cením si třech bodů. I přes nešťastný začátek tým odehrál dobrý zápas. V první třetině jsme každou šanci přetavili v gól, což nás udrželo v zápase. Pak už jsme si to zvládli pohlídat,“ uvedl třinecký kouč Václav Varaďa.

V táboře domácích bylo cítit zklamání. „Nehodnotí se zápas lehce, prohráli jsme. Chtěli jsme navázat na vítězství z Pardubic, ale Třinec má vážně silný tým, odehrál skvělé střetnutí. Já jsem se jinak v zápase cítil dobře, se spoluhráči v lajně jsme si dokázali vyhovět, věřím, že to bude dobré,“ uvedl Tomáš Pospíšil, útočník Litvínova.