„Vůbec jsme se netlačili do brány, nečekali na dorážky. Olomouc tady zahrála opravdu kvalitně, účelně bránila, měla kvalitu dopředu,“ viděl jediný litvínovský střelec František Lukeš. Hosté se jednou prosadili v první třetině, jednou ve druhé a dvakrát v poslední. V závěrečné periodě se sice Vervě podařilo snížit právě Lukešem, ale do prázdné brány pak pečetil hostující Škůrek.

„Možná jsme si dali na Silvestra předsevzetí, že chceme začít výhrou, ale vážně. Po těch porážkách jsme potřebovali zabrat, podařilo se nám dát první branku a to nám rozvázalo ruce a hodně pomohlo v průběhu zápasu,“ ohlédl se za duelem forvard Hanáků Jan Knotek.

„Vyrovnané utkání. Důležitá pro nás byla druhá třetina, kdy jsme utekli do dvoubrankového náskoku a velice důležité bylo ubráněné oslabení pěti proti třem v poslední třetině,“ liboval si trenér Kohoutů Zdeněk Moták.

„Sice se nám podařilo snížit, ale už jsme nedokázali se zápasem nic udělat. Musíme se vrátit k jednoduché hře, prezentovat se jednoduchým a účelným hokejem. Těžko říct, proč nedokážeme navázat na povedený zápas a doma předvedeme špatný výkon. Chyběl nám drajv. Soupeř zaslouženě vyhrál,“ přidal svůj pohled domácí asistent Radim Skuhrovec.