Trvalo to přesně měsíc, než se našel někdo, kdo dokáže vzdorovat dosud neohroženým Krušnohorcům. A že je připraví o auru neporazitelnosti zrovna Tygři, na to by si moc lidí nevsadilo.

Těm pomohl bleskový start do utkání a šťastná trefa v čase 1:11. To když si po drzém vpádu Víška před Francouze srazil litvínovský brankář puk do vlastní branky. Pak se ještě dvakrát prosadil Bakoš a po dalším gólu Urbana ve 35. minutě to bylo už 4:0 pro hosty. To už bylo moc i na Francouze, který do poslední třetiny nenastoupil. Domácí se probrali až ve 45. minutě, kdy snížil Martynek. Jenže na zvrat už bylo příliš pozdě.

„Do utkání jsme vstoupili špatně, první dvě třetiny byly z naší strany hodně zlé. Ideální výkon jsme začali předvádět až za stavu 0:4, ale to už se s tím dá těžko něco dělat. Musíme spadnout zpátky na zem a vrátit se ke hře, která nás předtím zdobila," nechal se slyšet jediný litvínovský střelec Rostislav Martynek.

Naopak liberecký kouč Rostislav Čada své svěřence chválil hlavně za výkon v prvních dvou periodách. „Hráli jsme aktivně, takhle bych si to představoval stále. Ale pořád je co zlepšovat a my se musíme zlepšovat ještě hodně," všiml si zkušený trenér Bílých Tygrů Čada.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Martynek (Pavlík) – 2. Víšek, 20. Bakoš (Bartek), 24. Bakoš (Vitásek), 35. T. Urban (A. Dlouhý). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci 5578.

Sestavy:

Litvínov: Francouz (41. L. Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, T. Pavelka, Zeman, od 50. navíc Baránek – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Šrámek, Piroš, Jurčík – Písařík, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík a Hořava.

Liberec: Lašák – Vitásek, Kajínek, Šimek, Výtisk, Kolmann, Voráček – Bakoš, Vampola, P. Jelínek – Bartek, Bulík, Valský – Bulíř, Filippi, Víšek – A. Dlouhý, T. Urban, Kica. Trenéři: Čada a M. Černý.