Hosté se dostali do vedení v deváté minutě Kucserou. Ve druhé periodě ale Verva střetnutí otočila trefou Šrámka a veterána Ručinského. Šest minut před koncem pak na rozdíl dvou branek parádní trefou od modré zvyšoval obránce Zeman. Ostravané dvě minuty po něm jen snížili Svačinou.

„Chtěli jsme tady urvat alespoň bod. V naší situaci je jakýkoliv zisk dobrý, ale bohužel se nám to nepovedlo. Domácí podržel brankář Francouz. Je jedním z nejlepších v extralize. Náš brankář ale podal také skvělý výkon," řekl vítkovický Ondřej Roman. Rozhodující trefu obstaral sváteční střelec Jakub Šrámek. „Byl jsem v euforii, je to krásný pocit. Navíc bojujeme na vrcholu tabulky. To je super," doplnil Šrámek.

„Neodehráli jsme špatné utkání, byli jsme ve vedení a nechtěli domácí pouštět do přesilovek, protože jsou v nich silní. Bohužel ty přesilovky pak rozhodly. Jinak to bylo vyrovnané utkání," viděl hostující stratég Ladislav Svozil. Jeho protějšek Miloslav Hořava označil Vítkovice za lepší tým. „Byli jsme dnes horší tým, ale zase úspěšnější v koncovce," řekl Hořava.