Kvartet odpadlíků dělí pouhé tři body, ve hře jich je ještě šest. Nejhůře jsou na tom Rytíři, kteří na rivaly ztrácejí tři body.
V nedělním 50. kole se vzepřeli outsideři. Kladno vyhrálo 2:1 v Brně 2:1 a Pardubice uspěly 3:2 dokonce na ledě mistrovského Třince. Litvínov pak porazil doma Vítkovce 4:0. Verva, Dynamo a Ridera tak mají shodně 60 bodů, Rytíři o tři méně.

„Věděli jsme, o co hrajeme, a tak jsme na Vítkovice vletěli. Jsem moc rád, že se nám podařilo urvat tři body, myslím, že náš dnešní výkon byl povedený. Nesmíme ovšem polevit ani ve zbývajících dvou zápasech a jít do nich opět naplno,“ hecoval litvínovský útočník Richard Jarůšek, který se na výhře podílel dvěma góly a jednou asistencí.

Chemici rozhodli o extrémně důležité výhře v polovině zápasu, kdy Moravčík s Jarůškem zařídili během jedné minuty dvougólové vedení. V poslední desetiminutovce zvýšil Mahbod a poslední slovo měl opět aktivní Jarůšek.

Vítkovičtí se v Litvínově vůbec na nic nezmohli, dostali se jen k 18 střelám. „Všechno špatně, domácí se na nás dobře připravili. Teď už taky bojujeme o holé přežití, musíme prostě ve zbývajících dvou zápasech zabrat a bodovat,“ pravil nesmlouvavý vítkovický obránce Jan Výtisk.