Už je to hodně nahnuté, ale naděje umírá poslední. Hokejoví fandové žlutočerné Vervy žijí v realitě a už docela normálně mezi sebou mluví o nepovedené sezoně a baráži.

FANOUŠCI SE ŠIKUJÍ

V úterý to navíc v kotli na jižní tribuně dost vřelo. Důvod? Totální krach v zápase pravdy s Jihlavou před bídnou návštěvou, kdy přišlo pouhých 2847 diváků. Dneska už horké hlavy vychladly. Fanoušci se šikují.

„Chceme, abychom tu měli i nadále extraligu, proto musíme stát za týmem na ledě, a to maximálně,“ říká ve svém poselství fandům šéf fanclubu Ropáci on tour Jan Ptáček s tím, že všichni jsou za jedno. „Nikdo z nás nechce pád dolů. Zespoda se už nedostaneme,“ dodává. Očekává také, že někteří tu šanci bojovat za Chezu nedostanou a nahradí je nové akvizice.

Podle informací by se měla objevit dvě tři jména. Podle Ptáčka to nejsou žádní nazdárci. Jeden z hráčů se prý dokonce sám nabídl, že má chuť se za Litvínov o udržení mezi elitou porvat. Jména jsou zatím tajná.

„Stůjme za nimi, za těmi, kteří budou bruslit a hrát. Potřebují tu energii cítit. Jsme v neskutečném marastu a z toho se dá dostat jen společně. Naložte mi, jak chcete, ale do baráže za jeden provaz. Jinak se smyčka utáhne a je konec,“ vyzývá nejvyšší Ropák.

Podporu už mezi skalními fandy našel. Jdeme do toho, říkají. Pomůžeme. „Dobře Ptákulin. To je přesně to, co chci číst, a ne nějaký pomluvy a urážky hráčů, kterým fandíme. Cheza4ever!“ míní fanoušek Kaya Cinoltr.

„Dlouhou dobu si v hlavě srovnávám, jak se s touhle situací vyrovnat. Po nepodařeném zápase v Liberci jsem se definitivně utvrdil v tom, že půjdeme do baráže,“ svěřil se na sociálních sítích další z litvínovských fans Dalibor Frýba.

„Bylo mi špatně, nadával jsem, ale pak jsem šel spát a druhý den jsem se na to už díval jinýma očima. Přesně tak, jak říká Honza, i já jsem dospěl k názoru, že zbylé zápasy ligy i play-out je potřeba využít k přípravě na baráž. Je to názor fanouška, který takhle vidí světlo na konci tunelu,“ řekl Frýba.

Bubeník Vratislav Bílek je známý tím, že nejenže nevynechá jediný domácí zápas, ale jezdí za mužstvem i na cizí stadiony. I on pevně věří, že to borci v žlutočerném nakonec zvládnou. „Trpím,“ svěřil se s tím, že sledovat zápasy je někdy opravdu zmar. „Doufám ale, že to udržíme,“ dodal jedním dechem.

Někteří však ještě rezignovat nechtějí. Dostatečný optimismus je neopouští ani teď. „Nelíbí se mi, že už nás všichni vidíte v baráži. Podle mě je pořád ještě šance se jí vyhnout a poslat tam sousedy zpoza zatáčky. Třináct bodů ztráty je dost, ale je ještě devět zápasů základní části a šest play-out,“ stále věří Atanas Beremov.

SROVNAT SI TO V HLAVĚ

„Není to o ničem jiném než si to srovnat v hlavách. Hrát hokej určitě nezapomněli. Jeden za všechny všichni za Ivana. On nám pomůže i letos!!!“ zastává názor Petr Pracný a připomíná tak heslo Ivana Hlinky „Hlavně se z toho neposrat!“, se kterým litvínovští hokejisté v roce 2015 dokráčeli pro historicky první extraligový titul.

„Očekávám, že si trochu odpočine první lajna, táhneme to na ni už hrozně dlouho. Věřím, že to nakonec dáme,“ vyhlíží do hokejové budoucnosti HC Verva Jan Ptáček.

V pátek se při zápase se Spartou uzavře možnost posílení litvínovského kádru. Kdo nenavlékne dres v tomto čase, ten už nenastoupí. Mise managementu podle fandů v tento čas končí.

„Kteří hráči přijdou, to se asi dozvíme až v pátek. Hlavně se nenechat vylučovat, pak můžeme hrát s každým a každého porazit. Třeba i v pátek Spartu,“ uzavřel fanoušek Tomáš Zvonař.