Mladí bílinští hráči bojovali v ročníkové skupině 01/02, ovládli základní skupinu a postoupili do čtvrtfinále turnaje, kde v cestě za medailemi vyřadili 6:0 Most. V týmu měli Bílinští jednoho hráče o tři měsíce staršího. Organizátory podle svých slov na to upozornili a bylo jim řečeno, že se nic neděje. Nakonec přišly ale kontumace jejich výher a celkově až osmé místo.

„Utkání s Mostem bylo kontumačně změněno z důvodu, že do utkání nastoupil v našem dresu jeden hráč starší o tři měsíce, než povolují regule turnaje. Náš oddíl hrál současně s Easter Cupem i turnaj v Roudnici nad Labem. Proto jsme už předem signalizovali, že nemůžeme naplnit soupisku pro Easter Cup a náš tým bude doplněný. O všem věděl manažer turnaje i náš manažer mládeže. Všem nám bylo přislíbeno, že se nic neděje. Byli jsme dohodnutí.  Bohužel opak se ukázal pravdou," řekl prezident HC Draci Bílina René Štěpánek.

Kontumace pro stejný problém přišla i v zápase o páté až osmé místo s Plzní, který skončil 6:2 pro Bílinu. Opět o tom dle Štěpánka organizátoři věděli. „Pořadatelé opět nedodrželi slovo," nechápe šéf bílinského klubu zbytečnou facku. K poslednímu duelu Draci proto po dohodě s hráči, rodiči a trenéry už nenastoupili. „Za tým nemůže nastoupit starší hráč. To je přece jasné, když mezi sebou bojují týmy ročníku 2001 a mladší," vysvětlil jeden z organizátorů Zdeněk Kolman. Přesto Bílině za její účast poděkoval.

„Po organizační stránce byl turnaje vyvedený. Chtěl bych poděkovat za účast i bílinským Drakům," řekl Kolman. Štěpánek má jasno: „Reprezentanti oddílu HC Draci Bílina na Easter Cupu jsou pro mne morálními vítězi celého turnaje." Jedním dechem ale zklamaně dodává, že „my jsme vždy byli tolerantní k ostatním týmům, nikdy jsme žádné protesty nepodávali a jsme velice smutní, že se spolu pořadatelský oddíl takto zachoval. Našemu oddílu vždy šlo o to, aby si děti na ledě zahrály."