Turnaj byl vypsaný pro ročníky 2006 a mladší, Bílinští ale na rozdíl od ostatních celků měli k dispozici pouze šest hráčů narozených v roce 2006, další byli o rok mladší. To je do role favorita nestavělo, navíc měli komplikovanou cestu. „V den kdy jsme se přepravovali trajektem přes moře, foukal opravdu silný vítr. Většině hráčů i dospělých se z houpání lodi udělalo hodně zle. Na odpočinek po tak náročné cestě, která trvá ještě celou noc autobusem, nebylo moc času. Někteří kluci se ani v úvodní den turnaje necítili dobře,“ líčí trenér Jaroslav Pospíšil.

Není proto divu, že v prvním duelu proti celku IF Björklöven Draci inkasovali hned v úvodní minutě. Zápas ale dokázali zremizovat, díky čemuž se odpíchli k dalším výborným výkonům. Poté dvakrát vyhráli a i když od pozdějšího vítěze turnaje Täby HC dostali deset branek, zvládli důležitý duel s Änge IK a po výhře 8:5 byli v semifinále.

Nechybělo mnoho, aby se Draci prodrápali přes silný Djurgädens IF do finále. „Byl to napínavý, krásný a vyrovnaný zápas. V závěru jsme měli šance, ale bohužel jsme prohráli 1:2. Kluci byli v kabině smutní, ukáplo i pár slziček. V boji o bronz už nebylo tolik potřebných sil. Po porážce od družstva Kumla HC na nás zbyly bramborové medaile. Čtvrté místo ale vzhledem ke složení našeho týmu považujeme za velký úspěch. Mladší kluci určitě letošní zkušenosti za rok zúročí,“ myslí si Pospíšil.

Na turnaji se dařilo Václavu Raichlovi a Jaroslavu Pospíšilovi mladšímu, oba posbírali 13 kanadských bodů a jen o chlup v tomto bodování skončili druzí. Bílině o dvě trestné minuty unikl pohár fair play, který je ve Švédsku vysoko ceněný.

„Kluci utvořili výbornou partu, turnaj si moc užili určitě získali i spoustu zkušeností, které je posunou v jejich hokejové kariéře i v osobním životě,“ uzavírá Pospíšil. (fbi)