Čínský tým bude hrát do ledna II. ligu, nastupovat však bude v jiné skupině než Bílina. I z tohoto pohledu se bude jednat o atraktivní zápas. „Myslím, že pro diváky by to mohlo být zajímavé, vždyť ti hráči budou pravděpodobně hrát na olympiádě za dva roky. I my jsme zvědaví, jak proti nim uspějeme,“ těší se na dnešní souboj manažer a trenér Bíliny Miroslav Kanis.

Draci mají za sebou dva přípravné duely, oba s Mostem prohráli. „Vinou různých okolností, například problémům s chlazením, jsme začali na ledě pozdě, takže se teprve sehráváme, jsme na něm vlastně nějaké dva týdny.“

Vinou skluzu Bílina dohání tréninkové manko. „Jsme na ledě téměř každý den, trénujeme i v sobotu. Mám k ruce Pepu Sobotku, bývalého brankáře juniorky Liberce,“ přiblížil Kanis.

„Pozitivem ale je, že oproti začátku minulé sezony máme k dispozici všechny hráče z minulé sezony, které jsme mít chtěli. Plus k nám přišlo čtyři pět nových jmen, která se pokusíme zapracovat do sestavy.“

Kromě zápasu s China Golden Dragons čeká ještě Bílinu střetnutí s Řisuty, poté už rozehraje další ročník II. ligy; ve středu 11. září se Draci utkají doma v 1. kole s Děčínem.