Když v září začínala pro Bílinu premiérová sezóna ve II. lize, věřil jste, že kolo před koncem základní části budou Draci zachráněni a navíc budou mít šanci hrát play off?
V úspěch našeho týmu jsme věřili od samotného začátku soutěže. Samozřejmě, že nikdo z nás nebyl naivní a nemyslel si, že budeme hrát v popředí tabulky, ale týmu jsme věřili a doufali, že uspěje.

Jak náročné to bylo na nervovou soustavu?
Závěr dlouhodobé základní části opravdu náročný byl. Museli jsme se neustále ohlížet na to, jak hraje poslední Sokolov, a protože se poslední zápasy výsledkově nezdařily, tak nervozita byla. Ta ale definitivně opadla po výhře nad prvním týmem tabulky z Klášterce nad Ohří.

Liga je tedy pro Bílinu zachráněna. Nechtělo by mužstvo se nyní pokusit i o play off?
V současné době ztrácíme na osmý Benešov jeden bod. Hrajeme ve středu na ledě v Řisutech, kde bychom rádi uspěli. Dobře ale víme, že nás čeká těžký zápas a navíc se musíme ohlížet i na výsledek Benešova. Ten nastupuje také na ledě soupeře, a to v Klatovech. Budeme tak držet palce našemu týmu a k tomu fandit na dálku HC Klatovy. Zahrát si play off by bylo takovou třešničkou na dortu. Pro nás bylo nejdůležitější to, že jsme udrželi druhou ligu v Bílině.

Co záchrana v soutěži znamená pro oddíl i samotné město?
Už na začátku sezóny jsme zcela jasně říkal, že našim hlavním záměrem je zde vybudovat kvalitní zázemí pro všechny mladé sportovce. Mládežnický hokej je pro nás hodně důležitý a velice se snažíme dětem dát to nejlepší. To, že se hraje a hrát bude i v nové sezóně II. hokejová liga dospělých, je velké plus. Mladé talenty se mohou přijít podívat na „velké“ vzory, vždyť například vidět na ledě kapitána týmu Vladimíra Machuldu musí být pro začínající hokejisty mimořádný zážitek.

Kdo vám udělal z týmu největší radost?
Nemohu hovořit o jednotlivcích. Celý tým fungoval a funguje na výbornou. Je samozřejmé, že během sezóny se kádr obměňoval, někteří hráči přišli, někteří zase odešli. Všem, kteří v premiérové sezóně bojovali o udržení II. ligy ve městě Bílina, patří velké poděkování. (red, fbi)