Draci ve 29. minutě prohrávali 0:3, poté se ale  dvakrát dotáhli Sokolovu na dostřel jedné branky. Snaha o vyrovnání však vyzněla naprázdno. Za stavu 3:4 inkasoval brankář Bíliny Melichar pátou branku, následně i šestou a bylo po zápase.
Bílinským hokejistům v samém závěru střetnutí tekly nervy. Mrzí nesportovní chování  Přeučila, jenž napadl domácího Sýkoru zezadu.  Výsledkem je několik vyšších trestů.

Nebýt nevydařeného finiše s nechutnou bitkou, zanechali by Draci v Sokolově slušnou vizitku. Pro Baník v dalších zápasech rozhodně nebudou lehkým soustem.

Odvetný zápas se hraje v Bílině již dnes od 18 hodin. Bílinští nechtějí favorita pouze potrápit. Důkazem jsou slova útočníka Draků Lukáše Jirkovského. „Musíme se Sokolovem hrát velice opatrně, nedopouštět se zbytečných chyb a čekat na šance, které jistě přijdou, Chceme Baník  nejenom potrápit, ale také porazit a postoupit dál," troufá si Jirkovský.

Dnešní duel bude pro Bílinu velkým svátkem, vždyť půjde o vůbec první druholigový zápas play off v tomto městě. „Jsem strašně rád, že jsem u toho, že Bílina bude hrát play off. Hodně dlouho jsme na to čekali a nyní to tady je," říká Jirkovský.

„Chtěl bych za celý tým slíbit všem, že na ledě budeme bojovat o každý puk, o každý metr ledu a nevynecháme jediný souboj," zve fanoušky do hlediště kapitán Martin Hartman. „Play off je zcela jiná soutěž než byla ta dlouhodobá; nyní se vše maže a chceme Sokolov překvapit," dodává. Pro Hartmana jsou utkání se Sokolovem velmi prestižní, na západě Čech totiž působil.

„Připravujeme řadu zajímavostí, proto bych diváky rád pozval do ochozů zimního stadionu. Na ledové ploše se během první přestávky představí naši nejmenší hokejisté, chybět nebude ani divácká soutěž o druhé přestávce a řada dalších zajímavostí," říká před historicky prvním domácím zápasem Draků v play off prezident oddílu  René Štěpánek.

Za kolik na Draky?
Atraktivní duel play off, který v Bílině začíná dnes v 18 hodin, lze vidět na vlastní oči za „hubičku". Dospělí platí za lístek 45 korun, 30 korun je zlevněné vstupné, mládež a důchodci můžou chodit na hokej v Bílině zadarmo.