Kouč Růžička v roce 2003 dovedl Slavii poprvé v její historii k titulu, v kádru měl mimo jiné i Dudu. Za pár sezon už ale o jeho služby nestál, ze svého mančaftu ho vyhodil. I když se pak zlobivý hokejista do Slavie za čas vrátil, mezi dvěma osobnostmi to vřelo jako uvnitř sopky. A jak ukázala nedělní přestřelka, čas od času se láva dostane na povrch.

Vše vzniklo na konci zápasu, na ukazateli skóre už svítily dvě dvojky a derby pádilo k prodloužení. Valach sekl 12 vteřin před koncem Kubáta, za což putoval za katr. Růžička, jako téměř pravidelně po každém spornějším verdiktu, na sudího zařval, „fén" dostal i kolem projíždějící Duda. Litvínovský útočník si ale nenechal nic líbit a na uznávaného kouče si také otevřel pusu. V tu chvíli bylo jasné, že ti dva se rádi nemají. Vyměnili si ještě několik sprostých urážek, aby slovní ping – pong uzavřel Duda vizionářským „ty ještě uvidíš!".

A také že ano, v 21 vteřině prodloužení byl právě bývalý reprezentant s devětašedesátkou na dresu u rozhodujícího gólu chemiků, když před gólmanem Pirátů na sebe soustřeďoval pozornost beka Skinnera; střílející Robin Hanzl měl díky jeho černé práci spoustu času zamířit.

Duda tak z bitvy dvou soků vyšel jako vítěz, podobně jako litvínovští fanoušci, kteří, ač v menším počtu, za těmi chomutovskými co do hlasitosti rozhodně nezaostali.