Naposledy Bílina klopýtla v Sokolově, který je v tabulce poslední. Baník měl na Draky spadeno, v závěru minulého vzájemného zápasu totiž došlo ve „dračí sluji“ k bitce a několika nechutným šarvátkám v zákulisí. Ve středu tak čekalo Bílinské nepřátelské prostředí a pořádně nažhavený soupeř, který chtěl křivdy z minulosti zeleno-bílo-černým vrátit i s úroky. Povedlo se mu to, Severočechy rozdrtil 9:3!

Dnes se Bílinští pokusí porážku odčinit. „Musíme se ale vrátit k zodpovědnosti, nasazení a disciplíně. Tyto faktory nám v předchozích zápasech zajistily body,“ upozorňuje trenér Draků Miroslav Kanis. „Klatovy jsou mančaftem, který hraje ofenzivně. Nic speciálního na ně ale vymýšlet nejde. Hlavně musíme začít dobře od obrany a neztratit úvod hry,“ myslí si útočník Bíliny Tomáš Maďa. Podle jeho oddílového kolegy Petra Krátkého by styl hry Západočechů mohl po play off toužícímu nováčkovi soutěže vyhovovat. „Nám dělá potíže, když u nás někdo zaleze a jen brání,“ tvrdí.

Zápas Bílina – Klatovy začíná v 17.30 hodin. „Doufám, že se naši fanoušci nenechají odradit mrazivým počasím. Jejich podporu potřebujeme,“ vzkazuje Petr Krátký. Vedení kluby pro své příznivce připravilo bezplatně tleskadla, která dokáží udělat pekelnou atmosféru. Diváci se také můžou těšit na přestávkové soutěže. Specialitou Bíliny je soutěž o „nej fanynku“, jejíž další část bude spuštěna právě při dnešním duelu.