„Mám radost z každého našeho gólu, je to o týmové práci. Když se ve svých letech trefím také, je to tím radostnější. Jsem ale rád za každé střídání, které jsem na ledě, protože nevím, jestli v příštím zápase nastoupím," uvedl třiačtyřiceti­letý Šlégr.

Cesta k vítězství nad Východočechy podle něho vedla přes precizní obranu. „Pár zápasů jsme nebránili dobře. Poučili jsme se z toho a víme, že když se budeme všichni poctivě vracet dozadu, můžeme být úspěšní," řekl vedle Jaromíra Jágra jeden ze dvou českých členů Triple Gold Clubu sdružujícího hráče, kteří vyhráli olympijské hry, mistrovství světa a získali Stanley Cup.

Litvínov se po zaváhání Třince v Plzni vrátil do čela extraligové tabulky. „Tak jsme první první, no a co?," reagoval Šlégr. Severočeši se nenechávají unášet pohledem na pořadí, soutěž bude ještě hodně dlouhá. Nehodlají podcenit žádného soupeře, ani poslední Zlín, který je čeká v pátek. „Nemůžeme si myslet, že se porazí sami. Opět musíme podat zodpovědný výkon dozadu. Jenom tak můžeme být znovu úspěšní," dodal Šlégr, jenž v této sezoně nastoupil k sedmi utkáním a připsal si v nich tři body za dva góly a jednu asistenci.