Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. „Všichni účastníci se mají na co těšit! Na mnohých místech se na malé zájemce přijedou podívat i velké hvězdy ledního hokeje. V minulosti na Týden hokeje dorazil a s dětmi si na ledě zablbnul například Jaromír Jágr, Martin Straka, Robert Reichel, Patrik Eliáš nebo třeba Martin Ručinský.

Týden hokeje v září uspořádá hned 153 klubů, což je nový rekord. Rodiče s dětmi tak budou mít rozhodně z čeho vybírat,“ přiblížil akci web Český hokej. V Ústeckém kraji začne sedmá kapitola hned v pondělí na ledě Chomutova, o den později se akce uskuteční na pěti dalších stadionech, vše skončí v neděli v Lounech. Největší pozornost ale bude soustředěná do Teplic, kde nový Zimák přivítá malé hokejisty v rámci svazového náboru vůbec poprvé.

HUSKIES SE UŽ TĚŠÍ

Místní oddíl HC Teplice Huskies rozjel svou činnost v lednu tohoto roku svým náborem, který prováděl u OC Olympia na malém kluzišťátku, které na zmiňovaném místě stojí v zimě rok co rok. Tou dobou totiž ještě Na Stínadlech finišovala stavba nového ledového chrámu. Otevřený byl na konci února, kdy malí hokejisté začali s prvními tréninky. Huskies mají nyní přípravky, 2., 3. a 4. třídu. Na Týden hokeje se nesmírně těší. „Ani chvilku jsme neváhali. Přihlásili jsme se a nyní máme vše víceméně připravené. Vzhledem k tomu, že u nás projekt proběhne poprvé, nebylo lehké splnit všechny náležitosti, ale přestat s nábory je podle mě cesta dolů. Byl bych spokojený, kdyby přišlo třicet dětí a kdyby deset z nich následně začalo trénovat pod naším klubem,“ říká předseda klubu Martin Cimrman. Zároveň dodává: „Snažíme se propagovat Týden hokeje ve školkách a ve školách. Zároveň jednáme s litvínovskými hokejisty, kteří by k nám na akci mohli zavítat. Já věřím, že si přijde hokej vyzkoušet co nejvíce dětí.“ Hokejový klub dětem a jejím rodičům ze začátku pomůže s nákupem výstroje. 

MÁ TO SMYSL

V rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnilo šest Týdnů hokeje, kterých se zúčastnilo téměř 25 000 dětí. V září 2016 se konal Týden hokeje na omezeném počtu zimních stadionů. Od ledna 2017 se pak rozšířil do celé České republiky a pravidelně se koná na více než 140 místech.