Čtvrteční jednání bílinských zastupitelů totiž neschválilo žádost hokejového klubu o dotaci ve výši téměř jednoho milionu korun na zajištění činnosti A týmu dospělých. Žádost byla zamítnuta o jeden jediný hlas!

Bílinští Draci hráli třetí nejvyšší soutěž tři sezony. V létě 2011 koupili druholigovou licenci od Chrudimi. Dva ročníky se marně bili o postup do play off, letos to už vyšlo. Stalo se tak ale paradoxně v sezoně, která se zeleno-bílo-černým vůbec nevydařila, Draci v ní prohráli 20 zápasů v řadě! V osmifinále play off narazili na pozdějšího vítěze soutěže Baník Sokolov; po třech prohraných duelech Bílině sezona skončila.

Od nového roku se v zákulisí mluvilo o tom, že se v Bílině dokonce bude hrát 1. liga (druhá nejvyšší soutěž). Kadaň totiž měla velké problémy, uvažovalo se, že by své domácí zápasy hrála právě v „dračí sluji". To padlo.

Nyní hrozí, že si hokejoví fanoušci můžou zdát i o 2. lize. Trenér a sportovní manažer A mužstva HC Draci Miroslav Kanis totiž prohlásil, že se s největší pravděpodobností Bílina do druhé ligy přihlašovat nebude. Možná se ale tým přihlásí v jiném městě, pokud v něm najde lepší podmínky. Kanis prozradil, že před třemi roky vedení bílinského áčka kupovalo licenci ze svého. Ze soukromé kapsy údajně financovalo i provoz mužstva.

Pro dospělý bílinský hokej by odchod druholigového A týmu jinam znamenal prakticky konec. V Ústeckém kraji se již krajský přebor nehraje, Draci by museli zvolit například Pražský přebor (hrají ho například severočeské kluby Louny a Roudnice). To ale vzhledem k finanční situaci oddílu také nepřipadá v úvahu.

Další informace ze čtvrtečního jednání bílinského zastupitelstva a o problémech bílinského hokeje přineseme v Teplickém deníku příští týden.