„Jaro Janus od nás dostal nabídku, kterou nepřijal s tím, že nyní upřednostňuje zahraniční angažmá, na které čeká," řekl k odchodu slovenského brankáře generální manažer Vervy Robert Kysela. Dobrou zprávou pro fanoušky je pak skutečnost, že pokračovat bude ikona Viktor Hübl. „Jsme dohodnutí na nové dvouleté smlouvě, brzy by ji měl podepsat," doplnil Kysela. Sám zkušený útočník už dříve v rozhovorech naznačil, že v Litvínově zřejmě dokončí i kariéru.

V útoku byl měl podle vyjádření manažera letos dostat větší prostor Richard Nejezchleb. Ten přišel loni jako posila, ale pak větší část sezony promarodil. Góly si pod Krušnými horami slibují i od mladého útočníka Helta, který se vrací ze zámoří. Stavět se chce tradičně i na odchovancích jako jsou Jurčík, Válek a další. „Naší dlouhodobou filozofií je, že chceme na takových hráčích stavět," potvrzuje Kysela.

Žlutočerní budou muset zapracovat také na zpevnění rozpadající se defenzivy. Odchází totiž Filip Pavlík a Tomáš Pavelka. Klub se tak ohlíží po dvou zkušených zadácích, probíhají jednání.

„Pavelka rovněž čeká na zahraniční angažmá a nebo chce blíže k Ostravě. O Pavlíka jsme dál stáli, ale dal přednost Hradci, chce zkusit nové prostředí. Roli hraje i Liga mistrů a Spengler Cup. Oba obránci tady odehráli několik úspěšných let, za což je na místě jim poděkovat," říká na adresu odcházejících zadáků generální manažer.

Ještě jedno jméno vzbudilo za poslední dny velmi příjemné pozdvižení. Je to šikula Robin Hanzl, který si vybojoval místo ve výpravě na světový šampionát, jenž startuje v pátek ve Francii a Německu. „Máme s ním předběžnou dohodu o podpisu smlouvy s tím, že pokud dostane zajímavou nabídku do zahraničí, umožníme mu odejít. Odehrál tady šest výborných sezón, odvedl pro klub spoustu dobré práce, a kdyby odešel, věřím, že se k nám po čase zase vrátí," uzavřel Robert Kysela.