Porazit Olomouc, Kladno i Mladou Boleslav. Vyhrát všechny tři zápasy, získat devět bodů. To Piráti musí, pokud chtějí o svém osudu rozhodnout sami. Co mohou? Motivovat Kladno, aby se snažilo brát body soupeřům i přes víceméně jasný sestup. Přemýšlet o koupi extraligové licence, pokud se nepodaří nejvyšší soutěž udržet. A nebo doufat.

Jaroslav Veverka, generální manažer hokejových Pirátů.Jakkoli to vypadá složitě, přeci jen mají Piráti záchranu extraligy na svých hokejkách. Tedy kromě jedné varianty, v níž by hrálo roli také skóre ze všech zápasů Olomouce a Chomutova s ostatními soupeři (viz infobox ve článkku ZDE).

Jenže Pirátům se nemusí vyplatit přemýšlet moc dopředu. Protože posledním zápasem mohou extraligu zachránit, ale ztratit ji mohou už tím dnešním. „V první řadě se musíme soustředit na sebe," přitakává generální manažer Jaroslav Veverka. „Vyhrát zápas v Olomouci a pak i další."

Jak se tváří na myšlenku motivovat nějak Kladno, aby následující zápasy nevzdávalo? „My doufáme, že jako nastoupili v plné síle proti nám, že stejně přistoupí i k ostatním zápasům a chtít soutěž důstojně dohrát," reaguje jako první Veverka. „Uvidíme po zápase v Olomouci, jak bude vypadat tabulka."

Což nevypadá, jako by motivaci pro Kladno nějak vyloučil. „Já v tuhle chvíli nemohu vyloučit vůbec nic," připouští šéf klubu. „My musíme udělat všechno dostupné pro to, abychom extraligu zachránili. Ale znovu říkám, první krok je porazit Olomouc."

Spekulovat už se samozřejmě začalo i o tom, zda si Chomutov v případě nezdaru extraligovou licenci nekoupí od některého finančně slabšího klubu. „Na to teď nemohu říci vůbec nic. Kupovat je hezká věc, ale někdo na to musí mít peníze," vrtí hlavou Veverka a do třetice našeho rozhovoru dodává, jakoby chtěl podtrhnout: „Musíme se soustředit na sebe. Porazit Olomouc. Je to na nás."