Starý zimní stadion byl dostavěný v roce 1976, několikrát na něm hrála před šesti a půl tisíci diváky zaplněnými strmými ochozy československá reprezentace. Patřil státu, po listopadové revoluci v roce 1989 přešel do rukou sportovců. Alespoň to tak zmiňoval bývalý primátor Teplic Jaroslav Kubera, který odmítal spoluvinu na jeho zpustošení vrcholící pádem střechy, požárem a následnou demolicí.

Policisté Miroslav Říha a Pavla Volková
Policista zachránil život holčičce. Parťáci z fotbalu tleskali i jeho kolegyni

Nový zimák teplická radnice slibovala už v době, kdy ještě stál ten starý. Poslední slib učinila ústy primátora v lednu 2014. „Bude stát za rok a půl," slíbil oblíbený politik veřejně. K prvnímu poklepání na základní stavební kámen ale došlo až v říjnu 2017. Do stavby ledové arény se pustila firma Syner, která do výběrového řízení městu předložila nejnižší cenovou nabídku.

Na konci roku 2018 už se s výstavbou nového zimního království finišovalo, v únoru byla ledová plocha dějištěm prvních tréninků nově vzniklého hokejového klubu HC Teplice Huskies. A 6. března se v exhibičním duelu představili bývalí hokejisté Teplic proti bývalým litvínovským hráčům.

Známého hokejového komentátora určitě není potřeba představovat...
KVÍZ: Záruba, Polák, Bosák a další. Poznáte legendární televizní sporťáky?

Od té doby se stal zimák, který sousedí se sportovní halou, na níž je technologicky i fakticky napojený, domovem hokejového i krasobruslařského klubu. Využívá ho široká veřejnost, základní i mateřské školy, hostil dokonce reprezentační zápasy mládežnických celků obou pohlaví. Jeho kapacita je 450 míst k sezení a 300 míst k stání.

Co řekl ještě před zahájením výstavby zimního stadionu bývalý teplický hokejista Josef Brda?
„Bylo by na místě, aby primátor a ti, kteří výstavbu nového zimáku připravují, o něm mluvili s hokejisty, aby zjišťovali jejich požadavky a potřeby. Vážně se obávám, že to s novým zimním stadionem dopadne jako s nepříliš dobře řešenou sportovní halou, jejíž výstavba byla také v režii města. Jsem pro transparentnost projektu nového zimáku. Není zapotřebí hlediště pro velký počet diváků, jako spíš dostatečný počet šaten, dobré by bylo zkusit na stadionu nabídnout prostory nějaké firmě s hokejovým zbožím, ta široko daleko není. Hlavně se musí udělat nějaká studie, vše propočítat a provést veřejné výběrové řízení na firmu, která stavbu provede."

Zimní stadion Na Stínadlech se stal stavbou roku 2019, má ale řadu nedostatků, na jejichž možný výskyt bylo bývalé vedení města upozorňované už před vyhlášením architektonické soutěže. Například hokejový klub se i po otevření stadionu snažil s městem, v jehož vlastnictví zimák je,  vést debatu ohledně nedostatečného počtu kabin.

Rudolf Řepka
Koupí Teplice vlivný miliardář, který miluje fotbal? Řepka reaguje na spekulace

Minulý měsíc byla na Letné vedle tenisových kurtů otevřena druhá ledová plocha, která ale patří soukromému investorovi.

Nová ledová plocha na teplické Letné
Teplice mají druhou ledovou plochu. Vyrostla vedle bývalého letního kina