Pode policie má jít o Miloslava K. z Nymburku, který se ale většinou představuje jako "pan Vaněk". Pohybuje se nejčastěji vlakem a to na železniční trati: Děčín - Ústí nad Labem - Teplice - Chomutov a další trati Chomutov - Klášterec nad Ohří - Ostrov - Karlovy Vary - Cheb. "Pod různými legendami láká z lidí finance a vydává se za různé osoby. Mimo jiné sděluje, že je inženýr," uvedla policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Co provedl?

Například během jízdy vlakem mezi Děčínem a Ústím využil nepřítomnosti poškozené a z odložené kabelky jí ukradl peníze.

Muž v pátrání.Muž v pátrání.Zdroj: Policie ČRTento filuta (označení pro člověka vychytralého, mazaného, který používá různých lstí - pozn. red.) má i řadu legend, se kterými oslovuje cestující. Třeba vypráví o matce, za kterou údajně musí zajet kvůli autu, ale potřebuje na to peníze. Vyprávěním je z lidí vyláká. Jednou to bylo 6 tisíc, podruhé pak 5 tisíc od cestujícího ve vlaku z Proboštova do Bíliny. Vystupuje důvěryhodně.
Škody nedělá ale jen ve vlaku. Od nájemníků jednoho panelového domu si půjčil různé finanční částky, které dosud nevrátil.

"Z důvodu řádného zadokumentování jeho podvodů, žádáme občany, kteří se stali obětí tohoto podvodníka, aby kontaktovali policisty," nabádá mluvčí teplické policie.

Rozsudek kvůli sadistickému zneužívání si v úterý 13. února vyslechl muž z Teplicka.
12 let za zneužívání družčiny dcery. Dívčin spánek si muž pojistil, uznal soud

Muži je 62 let a měří 180 až 182 centimetrů, je střední postavy. Není nebezpečný, není ozbrojený, pátrání po něm bylo vyhlášeno 26. ledna tohoto roku. „V případě, že byste se s mužem setkali, či máte poznatky k jeho pobytu, zavolejte na linku 158, nebo se dostavte na kterékoliv policejní oddělení,“ dodala Ilona Gazdošová.

Tohle vám možná uniklo:

Masopustní veselí dorazilo i do Háje u Duchcova

Zdroj: Tomáš Vlach

Masopust v Háji u Duchcova
FOTO, VIDEO: Masopust je v Háji! Tedy byl... A byl fajn!