Jsem mrzák, tak jsem skončil kvůli ní, říkal v pondělí 18. března na chodbě teplického okresního soudu asi 60letý muž z Oseku, upoutaný na invalidní vozik. Odkazoval k jeho zhruba 45leté dřívější přítelkyni a spolubydlící z Ukrajiny a k incidentu, ke kterému mezi nimi došlo loni 23. ledna.

Invalida po něm skončil v teplickém špitálu s několika bodnými ranami. Oba dva aktéři hádky byli opilí a oba si konflikt pamatují jinak. Podle muže ho pobodala Ukrajinka Y. H., podle ní se ale muž pobodal sám. Hádka se obešla bez svědků v mužově garsonce a spor, kde stojí tvrzení proti tvrzení, musí rozlousknout senát, který vede soudkyně Lucie Yakut.

Žena se s údajným zpěvákem skupiny Kabát seznámila přes sociální sítě. Koláž.
Falešný zpěvák Kabátů z Teplic obral ženu o vše. Přišla o více než milion

Podle dnešní výpovědi poškozeného, který chce po expřítelkyni 1,5 milionu na bolestném, se dvojice seznámila na jeho dovolené na Ukrajině asi před 6 lety, kdy spolu měli milostný poměr. Po ruské invazi se přistěhovala do Česka a bydlela u něj. Ačkoli už spolu nic neměli, muž k ní stále něco cítil a podle několika svědectví na ni žárlil. Z toho vychází i obžaloba, když se vrací k osudnému dni. „Po jejím návratu domů ji podezíral, že byla s jiným mužem. Na což reagovala tak, že si začala balit věci s tím, že od něj odejde, a vzala nůž,“ popisuje dokument, který má Deník k dispozici.

Žena podle obžaloby muže bodla do oblasti levé strany hrudníku. Za pokus o těžké ublížení na zdraví obžalované hrozí až 10 let za mřížemi. „Navrhuji jí nepodmíněný trest odnětí svobody v délce trvání 4,5 roku,“ upřesnil státní zástupce Jiří Pospíchal. Pokud soud uzná vinu obžalované, odečte se jí 8 měsíců, které už po incidentu strávila ve vazbě. Z ní byla podle informací Deníku propuštěna i díky podpoře Centra humanitární pomoci, když u soudu mělo začít hlavní líčení. Centrum se postaralo o to, aby měla po propuštění z vazby kde bydlet a pracovat. Nyní je stíhaná na svobodě.

Poškozený dnes soudu zopakoval, co už dříve řekl policii. „Vzala dva nože a začala mě bodat,“ líčil s tím, že ještě předtím mu žena chtěla zlomit protézu a shodit ho z balkonu. Vysoké bolestné požaduje proto, že je prý do smrti odkázaný na vozík. Muž ale připustil, že vozík používal už dříve kvůli jedné noze amputované a druhé bez prstů. Předtím ale prý zvládl chodit i o berlích a kousek snad i bez nich. Prý v důsledku údajného pobodání ale utrpěl mrtvičku a v pravé ruce, do níž se řízl v údajné obraně, si není jistý. A nejspíš tak ani nezvládne držet berli.

Oprava části budov bývalého pivovaru v Bílině.
V Bílině opravují čelo prostřední budovy bývalého pivovaru. Bonusem bude erb

Podle znalkyně z oboru soudního lékařství Andrey Vlčkové, která dnes svědčila, nelze při útoku na hrudník vyloučit narušení plic, srdce i cév. „Závisí to na síle, kterou útočník použije,“ dodala znalkyně s tím, že je zde riziko vnitřního krvácení a dalších život ohrožujících komplikací a až smrtelného následku. „Rána ale přímo do hrudníku nepronikla, poranění bylo středně těžké,“ shrnula Vlčková a zdůraznila, že to, která osoba držela nůž, nelze určit. Léčení muže by si podle znalkyně vyžádalo jen 2 týdny, ale během hospitalizace se mu rozvinul mozkový infarkt. Kvůli stavu jeho tepen prý však bylo jen otázkou času, kdy k tomu dojde.

Obžalovaná dnes v reakci na výpověď poškozeného řekla, že celý den před incidentem strávila v Teplicích s kamarádkou a ne s žádným mužem, jak se domníval. „Nechtěla jsem ho shodit z balkonu, nechtěla jsem mu zlomit protézu,“ uvedla žena s tím, že jí prý ještě předtím, než do jeho garsonky dojela, telefonicky vyhrožoval, že když se nevrátí domů, skočí z balkonu. Ani rány nožem mu prý nezpůsobila, jen jednu lehčí, když mu chtěla z ruky vytrhnout nůž, kterým se podle ní sám ohrožoval. Jejich osobní konflikt prý měl delší trvání. „Neustále vyhrožoval, že se podřízne, pokud s ním nezůstanu,“ popsala Y. H.

Její výpověď muž rozporoval. „Nezpůsobil jsem si to sám, nejsem magor,“ řekl. Obžalovanou podpořila také její kamarádka, s níž ten den byla. „Neustále jí volal, ten den také. Řekl jí do telefonu, že šupne z balkonu,“ popsala žena. Senát pak hlavní líčení odročil na 17. května, kdy chce vyslechnout matku a bratra obžalovaného a ještě soudního znalce z oblasti psychologie Štefana Balkó. Potom by mohl soud už vynést ve věci rozsudek.