Pojistným podvodem si chtěl „přivydělat“ 26letý muž z Bíliny. Celý podvod si pečlivě naplánoval už od začátku.

"Nejprve svým vozidlem zajel do obce Kostomlaty pod Milešovkou, kde vozidlo zaparkoval a uzamkl. Následně odešel do křoví, kde se převlékl do doneseného oblečení. V něm se vrátil zpět k vozidlu jinou cestou. S vozidlem pak odjel do prostoru Radovesické výsypky, kde polil vnitřek vozidla benzínem dovezeným v kanystru a to zapálil. Poté se opět převlékl do původního oblečení a vrátil se pěšky na původní místo zaparkování," popsala mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Pak oznámil telefonicky na Policii ČR krádež vozidla. Posléze oznámil pojišťovně pojistnou událost s plněním ve výši 140 tisíc korun.

Policistům se ale celý případ zdál na základě šetření podezřelý, což následně potvrdily i kamerové záznamy. "V rámci prověřování se totiž podařilo zajistit několik kamer, kde bylo částečně zaznamenáno mužovo jednání a vyvrátila se tak jeho původní výpověď. Místo peněz od pojišťovny mu tak bylo kriminalisty naděleno obvinění z pojistného podvodu," dodala mluvčí.

Pohled do historie případů na Teplicku

V Teplicích už v minulosti policie s hasiči řešila podobné případy. Někdo zapaloval kontejnery v Trnovanech a na šanovském sídlišti. Škody pro technické služby šly do stovek tisíc korun. V některých případech se ukázalo, že za zapáleným odpadem v kontejneru stojí děti, pro které se tato činnost stala nevhodnou odpolední zábavou.

Rok 2017, žhářka v Teplicích poničila, co mohla
Shořelé osobní auto a požárem zničených šest kontejnerů. Takovou spoušť za sebou zanechala v Teplicích 42letá psychicky nevyrovnaná žena. Když se vracela domů ze zábavy, napadlo jí, že by se mohla ještě trochu poveselit. Vzala benzín a polila jím auto v ulici U Pivovaru. Zapálila ho, a utekla. Oheň kromě auta poškodil také fasádu a okno přilehlé budovy. O dvě hodiny později vyhnala hasiče do ulic podruhé. Když o kousek dál od auta podpálila odpad v šesti plastových kontejnerech. Případem se zabývala policie. Žena skončila za mřížemi.

Mohlo by vás zaujmout:

Jiří Laštůvka objevil první kováře na svých osvědčených nalezištích. | Video: Jiří Laštůvka Kudláček

Už rostou! Houbaři nosí z lesů na Teplicku první letošní houby