"Byl vyslán k případu, kdy ve čtvrtém patře domu seděl v okně bytu muž, který chtěl skočit dolu. Aby hlídka muže nevyplašila, zaparkovala o ulici vedle a k domu přišla nepozorovaně," líčí mluvčí policie Ilona Gazdošová. Rozjela se záchranná akce.

V tu chvíli už na místě zasahovali hasiči, kteří s mužem v okně z ulice komunikovali. "Policista vnikl nepozorovaně do domu, zjistil vztah sousedů k dotyčnému v okně a zaúkoloval je, aby s ním přes vedlejší okno komunikovali a upoutali jeho pozornost. Mezitím s hasiči v tichosti otevřeli planžetou dveře do bytu a vplížili se dovnitř," pokračuje k zásahu Gazdošová.

Policista ve spolupráci s dvěma hasiči šli potichu k muži a v pravý okamžik ho chytili za ruce a ramena a přetáhli ho zpět do bytu. "Muž byl pod vlivem alkoholu a ve špatném psychickém stavu, Převzala si ho záchranka," dodala mluvčí policie.Podle ní se policista spolu s kolegy z Hasičského záchranného sboru Teplice zachovali v psychicky vypjaté situaci takticky. Což dovedlo zásah do dobrého konce.

Sebevraždy na Teplicku

Skok z okna vyššího patra domu patří k častým příčinám smrti u sebevrahů. Podobně jako smrt na kolejích a nebo otrava prášky či oběšení.

Motiv sebevraždy?

Deprese, těžká nemoc, hádky v rodině, málo peněz či nešťastná láska dohnala i v loňském roce na severu Čech k sebevraždě stovky lidí.

U mladých lidí pak převládá pokus o sebevraždu podřezaním zápěstí. Podle emeritního psychologa a soudního znalce Josefa Kováříka si tento způsob sebevraždy volí hlavně mladší ročníky, kteří takto páchají takzvané demonstrativní sebevraždy. „Je tady ale velké riziko, že se jim nechtíc skutečně podaří vykrvácet dřív, než si třeba zavolají pomoc nebo je někdo najde," řekl na toto téma před lety Deníku Kovářík.

Tady jeden z posledních případů na Teplicku:

Oběsím se, zavolal muž z lesa strážníkům v Krupce

Záchrana muže po oběšení v lesním porostu v Krupce | Video: MěP Krupka

Hlídka ho našla, a oživila