close Vrtulník záchranářů na louce v Zámecké zahradě v Teplicích. info Zdroj: Jan Říha zoom_in Vrtulník záchranářů na louce v Zámecké zahradě v Teplicích.

Po druhé hodině odpoledne tam jednoho z mužů měly při stavebních pracích postihnou zdravotní problémy. Když posléze slézal z lešením na zem, spadl navíc ze žebříku krátce nad zemí, nehýbal se. Resuscitace byla neúspěšná.

"Došlo tam na stavbě k úmrtí 63letého dělníka, případ si převzal výjezd teplické kriminálky," uvedla bez bližších podrobností s odkazem na začátek vyšetřování mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová.

Úmrtí osoby v lokalitě Zámecké zahrady v Teplicích potvrdil mluvčí záchranářů Prokop Volejník. "Na místě byly kromě letecké z Ústí i pozemní posádky záchranky z teplické základny. Resuscitace muže ale bohužel nebyla úspěšná," řekl. Podle informací z místa měly muže postihnout srdeční problémy už při práci na lešení. Jak se to celé seběhlo, to je práce pro kriminálku.

Žlutý vrtulník záchranářů přistál na zelené louce mezi rybníky. Jeho pohyb v této tiché a relaxační lokalitě Teplic vyvolal pozdvižení mezi návštěvníky parku.

Piloti žlutých vrtulníků záchranářů jsou borci

Dokáží s velkými stroji s mohutnou vrtulí podle potřeby přesně usednout i na malé plochy mezi domy. Jako například v tomto případě, když bylo vhodné pro rychlý letecký transport pacienta vyzvednout v parku u Kamenných lázní v Teplicích. Pilot LZS Ústeckého kraje usedl na malé ploše vedle koňské fontány.

Vrtulník záchranářů v akci v Teplicích, ilustrační záběry z odletu. | Video: Deník/Petr Málek