Na případ upozornil server Zdopravy.cz. "Pachatel odřezal a odvezl kabelové spojky dálkového řízení, napájení nebo otevírání dveří. Podle majitele firmy Jana Šatavy vznikla škoda zhruba 100 000, když jedna odnesená zástrčka má hodnotu až 25 000 korun. Zmizely čtyři (na kabelu dálkového řízení a kabelu napájení). Firma věc předala policii. Vůz je nasazován během prázdnin v soupravě uprostřed mezi dvěma motorovými vozy," píše zmíněný dopravní portál.

Stávající dopravce, který vozí lidi po kolejích z Mostu přes Osek, Hrob, Dubí a Mikulov do horské oblasti Moldavy, musí čelit svým odpůrcům. Na moldavskou železnici bylo spácháno už několik atentátů.

Útoky na vlaky, respektive na dopravu po historické železniční dráze z Mostecka do horské Moldavy na Teplicku začaly koncem roku 2022 po převzetí provozu společností Railway Capital, která vystřídala České dráhy. Po loňských naolejovaných kolejnicích a nastražených kamenech na kolejích, pak letos došlo na jaře ke znemožnění provozu na této železniční trati, když byl ze strany pachatele poškozený jeden z osobních vozů. Teď někdo poškodil přepravní vůz na kola. Ten je v soupravě nasazován během prázdnin v letní sezóně uprostřed soupravy mezi dvěma motorovými vozy.